Zabawy plastyczne dla przedszkolaków, czyli domowe przedszkole w pudełku

Ostatnio proponowałam Wam zabawy dla najnajów z użyciem jadalnych mas plastycznych. Dzisiaj pomysły na zabawy plastyczne dla przedszkolaków.

Jakiś czas temu Natalka dostała zestaw kreatywny od Happycolor, czyli Domowe przedszkole w pudełku. W ofercie znajdziecie trzy zestawy – Domowe przedszkole, o którym za chwilę Wam opowiem, Zwariowane zwierzaki i Wiosna w domu. W każdym z nich znajdziecie książeczkę z pomysłami na zabawy plastyczne i instrukcjami jak je wykonać „krok po kroku”, a także wszystkie potrzebne do zabawy materiały. To idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy pracują zdalnie. Nie trzeba szukać pomysłów na zabawy, a potem zajmować w się kompletowaniem materiałów. Wszystko co potrzebne dostajecie w jednej paczce. Instrukcje są na tyle proste, że dzieciaki poradzą sobie z wykonaniem prac samodzielnie lub z niewielką pomocą osoby dorosłej. Resztę materiałów możecie wykorzystać do własnych, kreatywnych zabaw.

zabawy plastyczne dla przedszkolaków

boxy kreatywne happycolor

Zabawy plastyczne dla przedszkolaków –  co znajdziecie w środku

W każdym zestawie znajdują się inne materiały. Są dobranego do wieku dzieci i tematu przewodniego pudełka. My posiadamy zestaw dedykowany przedszkolakom „Domowe przedszkole”. W pudełku oprócz książeczki z instrukcjami, jak wykonać poszczególne prace, znajdują się 4 bloki (po dwa rysunkowe i techniczne z kolorowymi i białymi kartkami), 4 rolki krepiny, zestaw farb, klej magiczny, arkusze piankowe oraz tektura falista. Zainspirowane zabawami z książeczki stworzyłyśmy z Natalką jeszcze kilka zwierząt do papierowego ZOO, a także maski.

Zabawy plastyczne dla przedszkolaków – papierowe zoo

Jakiś czas temu ze sklepów zniknął cały zapas papieru toaletowego. Mam, więc nadzieję, że większość z Was ma spory zapas w domu, a co za tym idzie tekturowe rolki po papierze. Będą idealne do wykonania domowego, papierowego ZOO. Na safari może oczywiście zamieszkać każde zwierzę, które chcecie. My z Natalką zrobiłyśmy hipopotama, lwa i żyrafę, ale z pewnością dołączą do nich inne. Bazą do wykonania zwierzątek są właśnie rolki po papierze toaletowym oklejone kolorowym papierem (jeśli jednak nie macie rolek po papierze, sklejcie kartki z bloku technicznego). Do rolek przykleiłyśmy głowy zwierząt. Młodszym dzieciom możecie wyciąć gotowe elementy i dać je sklejenia, starszaki z pewnością poradzą sobie same.

happycolor domowe przedszkole papierowe zwierzątkazwierzątka z papieru

Maski – papierowe zoo

Dołączone do zestawu pianki idealnie nadają się do zrobienia masek. Jeśli ich nie macie możecie wykorzystać gruby karton. Najpierw wytnijcie kształt maski. Następnie przyłóżcie do twarzy dziecka i zaznaczcie miejsca, gdzie wytniecie dziury na oczy. Po obydwu bokach maski wytnijcie dziury, którymi zwiążecie maskę. Do zawiązanie maski najlepiej nada się gumka, ale jeśli jej nie macie wystarczy sznurek lub wstążka. My przygotowałyśmy całą kolekcję Pidżamersów (to ostatnio jej ulubiona bajka).

maska sowelli diy

maski pidżamersów diy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *