TupTup po Warszawie – zwiedzanie stolicy z dzieckiem

O TupTup po Warszawie doniosła mi siostra i od tej chwili nie mogłam się doczekać chwili, kiedy ruszymy z Natalą na podbój stolicy. A teraz nie mogę się doczekać, żeby Wam o tym naszym tuptaniu opowiedzieć.

Kiedy urodziła się Natala spacery po okolicy szybko mnie znudziły. Okrążenie okolicznego parku zajmuje około 10 minut, po trzecim miałam już serdecznie dość. Jeśli chodzi o dłuższy spacer miałam do wyboru dwie drogi (obie wzdłuż ulicy, a czasem po ulicy, bo jak popadał deszcze to chodniki robiły się nieprzejezdne), co również szybko mi się znudziło. Szukałam sposobu, żeby uprzyjemnić sobie spacery z wózkiem. Wtedy też dowiedziałam się o aplikacji Ingress, z Ingressem dotarłam w takie miejsca Warszawy o istnieniu, których nie miałam pojęcia. Natala słodko spała, a ja zdobywałam kolejne medale w lesie Bródnowskim i w Królikarni. Dlatego, gdy tylko usłyszałam o TupTup po Warszawie, czułam, że pomysł jest genialny. Aplikacja to połączenie gry i przewodnika po Warszawie.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

TupTup po Warszawie – o co w tym chodzi?

TupTup po Warszawie to edukacyjna aplikacja na Androida. Była stworzona z myślą, o przedszkolakach, ale jestem pewna, że starsze dzieci też będą się doskonale bawiły. Na mapie jest obecnie 140 zabytków, kiedy podejdziemy do nich na odległość około 20-50 metrów możemy poczytać ciekawostki o danym miejscu, a następnie na ich podstawie rozwiązujemy test. Wtedy też kolor danego zabytku zmienia się z żółtego na różowy. Kiedy rozwiążecie test, oznaczenie zabytku zmienia się na zielony. Są też dodatkowe pytanie związane na przykład z gwarą warszawską, z aplikacji dowiecie się choćby, co znaczy klawo. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymujecie gwiazdkę, zebranie określonej liczby gwiazdek sprawia, że aplikacja przyznaje Wam odznakę Złotej Kaczki, Bazyliszka, a dla najlepszych Syrenki. Dokładną instrukcję znajdziecie tutaj.

mamocorobimy.pl

W podróży towarzyszy Wam Sowa, opowiada o mieście i zadaje pytania. Aplikacja jest bardzo ładna i czytelna. Grę można pobrać i używać za darmo. Wielki plus dla twórców za brak reklam. Podczas czytania historii kolumny Zygmunta nie wyskoczy Wam nagle reklama tamponów, co bardzo przeszkadza mi kiedy odtwarzam np. piosenki dla dzieci na youtube.

Obecnie obszar gry obejmuje Stare Miasto, Nowe Miasto, Powiśle, Śródmieście Południowe i Północne. Ma do wyboru 10 tras spacerowych związanych z legendami warszawskimi, możecie zwiedzić łazienki albo bulwary wiślane. Możecie też włączyć opcję swobodnego zwiedzania i po prostu przechadzać się po Warszawie bez celu, dowiadując się ciekawostek na temat miasta i najciekawszych miejsc.

Aplikacja TupTup po Warszawie została stworzona przez Fundację CultureLab i była współfinansowana przez Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków Urzędu m. st. Warszawy. Konsultacji merytorycznej udzielało PTTK i wiele innych instytucji i organizacji.

TupTup po Warszawie – z wizytą u Kopernika

Dziś zaczęłyśmy adaptację u Natalki w przedszkolu. Spotkanie odbywało się po południu, więc postanowiłam skorzystać z pięknej pogody i rano wyruszyłyśmy na spotkanie z Kopernikiem. Mikołaj Kopernik jest patronem Natalki przedszkola, więc w ramach budowania pozytywnego wizerunku przedszkola postanowiłyśmy Jegomościa odwiedzić (jeśli Wy też startujecie z przedszkolem to poczytajcie tutaj, o co w tym wszystkim chodzi).

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Jak dla mnie absolutna bomba! Jeśli zwiedzacie z maluchem to macie fajny pomysł na spacer i gotową bazę ciekawostek o odwiedzanych miejscach. Starszaki wsiąkną na dobre biegając z miejsca na miejsce w poszukiwaniu kolejnych znaczników na mapie (ja zdecydowanie zaliczam się do starszaków, gdyby nie Natala, pewnie zaliczyłabym dziś połowę dostępnych miejsc), a dorośli dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy o mieście. Mieszkam w Warszawie od urodzenia, a wiele informacji było dla mnie zaskoczeniem.

Domyślacie się, co było kulminacyjnym puntem wycieczki :)? Zabrałam Natalę na lody, tam gdzie zawsze sama chodziłam. Tam gdzie zawsze stała ogromna kolejka. Tam gdzie zawsze brałam cytrynowe i krówkowe. I może kiedyś ona tam też będzie chodzić – na waniliowe.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Jeśli czujecie się zaciekawieni to zapraszam Was do wspólnej zabawy, aplikację pobierzecie tutaj.

A jak już się zmęczycie chodzeniem to koniecznie zajrzyjcie tutaj:

Fundacja 100 Pociech w Warszawie – miejsce warte odwiedzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *