Trójmiasto na weekend z dzieckiem

Czasem w sobotni poranek przy pierwszej kawie, poczynając od luźnej rozmowy na błahe tematy i standardowego „Co na obiad?” Potrafimy podjąć decyzje o wyjeździe – w końcu ryba najlepiej smakuje nad morzem. Trójmiasto na weekend z dzieckiem, to nasz kierunek.

Do Trójmiasta staramy się zawsze jechać pociągiem, to wygodne i atrakcyjne dla dzieci, a i my możemy rozsiąść się wygodnie zamiast ciągle wymyślać cuda na kiju, po to żeby z godnością dojechać z paprykami samochodem do celu podróży. Choć muszę przyznać, że do Zakopanego i nad morze dojeżdżamy bez postoju, co uważam za sukces. Jeśli decydujemy się na pendolino, po bilety zawsze jedziemy na dworzec, gdzie panie w okienku pomagają nam wybrać najatrakcyjniejszą opcję biletu rodzinnego czy weekendowego. Kupując przez internet wychodzi drożej – taki system:)

Trójmiasto na weekend z dzieckiem – gdzie nocowaliśmy?

Jeśli nie jesteście zwolennikami airbnb  albo po prostu lubicie hotele mamy dwie sprawdzone propozycje, bez wielkich sal zabaw ale blisko plaży, z basenami i pysznymi śniadaniami.

Hotel Mercure Gdynia Centrum – usytuowany blisko szerokiej plaży i to właśnie na niej znajduje się fajny, duży plac zabaw. Muszę podkreślić że jest to otwarty plac zabaw i w sezonie jest na nim bardzo tłoczno, a pisząc otwarty mam na myśli przede wszystkim brak ogrodzenia, co powoduje, że rodzic małego dziecka równie aktywnie spędza na nim czas albo na myśleniu czy dziecko dotarło już do morza albo na bieganiu za nim. Kolejnym atutem tego miejsca jest deptak wzdłuż plaży i drewniane kładki, które praktycznie prowadzą do wody, co zdecydowanie ułatwia przemieszczanie się z wózkami. W samym hotelu jest basen bez atrakcji dla dzieci i kącik zabaw. W okolicy jest sporo sklepów i miejsc gdzie można zjeść.

Hotel Posejdon jest mniejszy od Mercure, a do szerokiej plaży jest równie blisko. Usytuowany w zacisznej okolicy, w bezpośrednim sąsiedztwie parku z licznymi alejkami po których mogą poszaleć mali rajdowcy na swoich jeździdłach. W samym hotelu jest kącik zabaw, mini siłownia, sauna, i basen. Przemiła i pomocna obsługa pozytywnie nastawiona na rodziny z dziećmi. Bym zapomniała! Te szerokie łóżka, dzięki którym tak dobrze się spało we czwórkę:)

Trójmiasto na weekend z dzieckiem – co zobaczyliśmy?

Jeśli pogoda dopisze to oczywiście plaża wystarczy ale jeśli pogoda nagle się zmieni i leje to mamy dwa miejsca warte odwiedzenia.

Playground Arena – miejsce w fun arena centrum rekreacyjno-sportowe dedykowane najmłodszym. Kompleks zlokalizowany jest na terenie stadionu Energa, na którym znajdują się liczne atrakcje typu  escaperooms, gokarty, paintball, muzeum Lechii Gdańsk i wiele więcej.

Kolejnym miejscem, które postanowiliśmy odwiedzić i był to strzał w dziesiątkę jest wydział zabaw w Europejskie Centrum Solidarności gdzie dzieci mogą spróbować cumować ogromny statek, odważyć się przejść przez przezroczysty tunel nad głowami rodziców, ponurkować w podświetlanych kulkach, schować się w latarni morskiej i wiele więcej. Natomiast rodzice mogą udać się na wystawę lub do biblioteki. Wejscie do sali zabaw jest możliwe tylko o pełnych godzinach.

 

Może zainteresują Was inne nasze propozycje:

Kraków na weekend, co warto zobaczyć z dziećmi

SEMAFOR muzeum animacji w Łodzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *