Stawy Walczewskiego – park i kąpielisko w Grodzisku Mazowieckim

W poszukiwaniu ochłody w ostatnią niedzielę zawitaliśmy do Grodziska Mazowieckiego. Zapraszamy nad Stawy Walczewskiego.

Stawy Walczewskiego to urokliwy teren rekreacyjno-sportowy na terenie Grodziska Mazowieckiego. Ogromną zaletą jest łatwy dojazd – dla zmotoryzowanych trasą S8 (z Białołęki zajęło nam to około 30 minut), a dla pozostałych pociągiem (stawy są bardzo blisko stacji). Znajdziecie tutaj wszystko co niezbędne, aby spędzić przyjemny dzień nad wodą.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl mamocorobimy.plmamocorobimy.pl

Stawy Walczewskiego – kąpielisko i atrakcje nad wodą

Kąpielisko jest co prawda niewielkie, ale na nasze potrzeby wystarczające. Woda jest płytka, co dla nas również było plusem, ze względu na dzieci. Nad bezpieczeństwem kąpiących czuwa ratownik. Przy kąpielisku jest nieduża piaszczysta plaża, gdzie możecie skorzystać z leżaków. Zaraz obok są przebieralnie, prysznice i krany, pod którymi można opłukać stopy. Ponadto obok kąpieliska znajduje się pomost i wypożyczalnia sprzętu wodnego. Działa tu również szkoła żeglarstwa. Pamiętajcie, żeby mieć przy sobie gotówkę, gdyż za rowerki wodne i kajaki nie można płacić kartą.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.plmamocorobimy.pl

Stawy Walczewskiego – teren wokół

Jeżeli znudzi Was kąpiel możecie skorzystać z jednej z dwóch siłowni plenerowych. Oprócz tego są tu boiska do siatkówki plażowej, piłki nożnej. Ponadto na maluchy czekają place zabaw (jeden zacieniony z huśtawkami, piaskownicą i zjeżdżalnią, drugi wkomponowany w teren parku – z tunelami i zjeżdżalniami na górkach) oraz tor przeszkód na linach.

mamocorobimy.pl 

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Jeśli planujecie zjeść tu obiad macie kilka rozwiązań. Po pierwsze, wokół stawów znajdują się bary, budki z lodami. Dodatkowo na przeciwko kąpieliska mieści się restauracja Winogrono z ogromnym ogrodem i placem zabaw dla dzieci. Możecie też skorzystać z jednego ze stacjonarnych grillów i przygotować coś sami.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl 

mamocorobimy.pl

 

A poniżej znajdziecie inne sprawdzone miejscówki nad wodą:

Prze-wodnik – wodny przewodnik po Warszawie i okolicach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *