Spacer nad Wkrą – wyprawa w korony drzew

Dziś zabierzemy Was do miejsca, gdzie pospacerujecie z głową w chmurach, pomiędzy koronami drzew. Miejsca, gdzie zagracie koncert na dendrofonie i ukryjecie się pod skrzydłami wielkich motyli. Jesteście ciekawi? Zapraszamy na spacer nad Wkrą.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

W Pomiechówku byłyśmy dziś po raz kolejny, w wakacje zapraszałyśmy Was na tamtejszą plażę. Dziś wróciłyśmy zwiedzić okolice z perspektywy lądu. Teren nad Wkrą bardzo się zmienił od naszej ostatnie wizyty, kiedy byłyśmy tu ostatnio wciąż trwały prace, a dziś miałyśmy okazję obejrzeć go w całości. Jestem pod ogromnym wrażeniem pomysłu, estetyki wykonania, tego jak pięknie można nauczyć dzieci obcowania z przyrodą. Zasypię Was dziś zdjęciami, ale jest to miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić osobiście.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

 

Spacer nad Wkrą – edukacyjnie

Wzdłuż całej trasy umiejscowionych jest kilka domków/altanek, w każdym z nich znajdziecie ilustracje z książki Rok w lesie oraz tablice związane z okolicznymi lasami. Poznacie różne gatunki grzybów, mieszkańców lasu i ich domy, rośliny jakie możecie spotkać w trakcie spacerów, wszystko zilustrowane zdjęciami albo realistycznymi obrazkami. Każdy z nich to dobre kilkanaście minut zabawy i nauki, od samych ilustracji z Roku w lesie trudno oderwać wzrok. Przygotowano tam również różna zadania do wykonania. Można zagrać na dendrofonie i sprawdzić jak brzmią różne gatunki drzew, zostaniecie poproszeni o zaprowadzenie zwierząt do ich domów, czy odnalezienie owoców niektórych drzew. Dla osób o mocnych nerwach jest ścieżka edukacyjna z mostami linowymi umiejscowiona w koronach drzew, gdzie poczytacie na przykład o mieszkających tam ptakach. Jest wieża widokowa, póki co jeszcze nie jest otwarta dla zwiedzających, ale to kwestia czasu.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

 

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Spacer nad Wkrą – rekreacyjnie

Wzdłuż ścieżki umiejscowione są ławki ze stolikami, znajdzie się miejsce na ognisko. Dla dzieciaków jest drewniany plac zabaw, ogromna linowa karuzela, cała sieć tuneli i wiklinowych domków. Będziecie spacerować pomiędzy figurami owadów, możecie sprawdzić, czy skaczecie dalej od pchły i ropuchy. Jest też wodny plac zabaw z systemem tam, rynien, kołem młyńskim. Na polanie znajdziecie uplecione z wikliny figury zwierząt. Są mosty i ścieżki, a popołudniowe październikowe słońce i kolorowe liście wyczarowały niesamowite widoki.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

10 thoughts on “Spacer nad Wkrą – wyprawa w korony drzew

  1. Wspaniały pomysł cieszę się że to powstało z myślą o dzieciach,i mieszkańcach Pomiecowka .Teraz będzie więcej turystów co wiąże się z pewnym utrudnieniem chodzi o tiry ,po prostu brak wiaduktu nad torami kolejowymi bardzo utrudnia nam życie. Może teraz, czas na wiadukt.

    1. Kasia, ja wpisałam w nawigacje Nasielska 3. Ja byłam dwa razy i nigdy nie miałam problemu z parkowaniem, ale byłam w ciągu tygodnia. Nie wiem jak jest w weekendy. Po wejściu do lasu po prawej stronie miniecie park linowy, kilka metrów dalej jest placyk z makieta i tam zaczyna się ścieżka

  2. Bardzo fajne miejsce. Nie polecam jechać tam w weekend bo jest strasznie dużo ludzi nawet nie ma.za bardzo gdzie zaparkować ani w pełni docenić to miejsce. Mam nadzieje, ze przetrwa nawał ludzi bo niestety nie wszyscy potrafią poszanować to co tam zostało zrobione…..

    1. strasznie to przykre, kiedy ludzie dostają takie piękne miejsca i nie potrafią ich uszanować. jeszcze w wakacje byłyśmy z Natalka na wodnym placu zabaw przy moscie Poniatowskiego, dzieciaki biegaja boso, a wszędzie pełno szkła. wściekłość mnie ogarnia na ludzi, którzy taki niszczą wspólna przestrzeń

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *