Smart Kids Planet – nowy wymiar zabawy

Po otwarciu Airo i Inca Play zastanawiałam się, czym jeszcze może nas zaskoczyć sala zabaw. Okazuje się, że może. Smart Kids Planet to miejsce, które pokazuje zupełnie nowy wymiar zabawy.

sala zabaw stadion narodowy

mamocorobimy.pl

Smart Kids Planet planowałam odwiedzić w tygodniu, żeby ominąć weekendowe tłumy. Ale biorąc pod uwagę, że życiem rządzą przypadki, jakoś tak przypadkiem wczoraj wybraliśmy się na spacer w okolice Stadionu Narodowego. Szybko zrobiło się chłodno i niespodziewanie wcześnie zaczęło robić się ciemno. Tak więc sami rozumiecie, że nie mieliśmy innego wyjścia i musieliśmy się schronić, gdzieś pod dachem ;). Pierwsze duże zaskoczenie to brak kolejek. Po prostu podeszliśmy do kasy i kupiliśmy bilet (bilety można też kupić przez internet). Drugie, to powierzchnia Smart Kids Planet. Wewnątrz było naprawdę dużo ludzi, ale przestrzeń do zabawy jest tak duża, że wszędzie mogliśmy spokojnie się pobawić. Po kilku godzinach spędzonych w Smart Kids Planet jestem zachwycona nie tylko wykonaniem i połączeniem tradycyjnych zabaw i nowoczesnych technologii. To miejsce, które inspiruje do wspólnej zabawy. Jest tak ciekawe i innowacyjne, że zaskakuje nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Zachęca do wspólnego spędzania czasu. Zamiast dorosłych wpatrzonych w ekrany smartfonów, spotkacie tu rodziców budujących roboty i biegających za własnoręcznie narysowanymi samochodami. W dzisiejszych czasach to właśnie największe wyzwanie stojące przed tego typu miejscami – stworzenie przestrzeni, która zachęci do zabawy nie tylko dzieci, ale i rodziców. Twórcy Smart Kids Planet odnieśli w tym zakresie pełen sukces.

smart kids planet tuptaj

mamocorobimy.pl

smart kids planet

mamocorobimy.pl

Smart Kids Planet – sala zabaw dla Taty

Kamil nie jest wielkim fanem sal zabaw. Zazwyczaj ja biegam z Natalką po zjeżdżalniach, a on obserwuje nas z poziomu parteru. To pierwsze miejsce, gdzie on zaangażował się w zabawę bardziej niż ja. Choć może nic w tym dziwnego, bo Smart Kids Planet to miejsce, które jest spełnieniem marzeń Taty o tym jak powinna wyglądać przestrzeń dla dzieci. Myślę, że nas wszystkich najbardziej zaskoczyła strefa Fantazjuj. To wielka sala, w której panuje półmrok. Na ścianach wyświetlana jest kolorowa, animowana panorama Warszawy. Przypomina to magiczny dywan, ale wyświetlony na ścianie. Pod ścianami są kolorowanki z różnymi pojazdami, kredki i stoliki. Po pokolorowaniu obrazka kładziemy go pod skaner, a następnie szukamy swojej pracy na panoramie Warszawy. Pokolorowane przez dzieci pojazdy magicznie ożywają po dotknięciu ich na ścianie. Po dotknięciu w odpowiednie miejsce możecie zatankować samochód, zobaczyć bawiące się w ZOO zwierzęta. Obok strefy fantazjuj jest kilka ekranów z grami interaktywnymi, stół z układem słonecznym.

smart kids planet stadion narodowy

mamocorobimy.plsmart kids planet fantazjuj

mamocorobimy.plsmart kids planet

mamocorobimy.plsmart kids planet

mamocorobimy.pl

Smart Kids Planet – sala zabaw dla dzieci

Strefa Segreguj to miejsce, które ma przypominać Halę segregowania odpadów. W roli śmieci występują tu kolorowe klocki piankowe, które należy wrzucić do odpowiednich koszy. Transportuje się je, wielkimi wózkami, jest żuraw i taśmociąg. Zabawa to doskonały wstęp do rozmowy o recyklingu i potrzebie segregowania śmieci. W Strefie Twórz z wielkich piankowych klocków można budować domy, roboty, kulodromy i wszystko co podpowie wyobraźnia. Obok są ścianki, na których za pomocą silikonowych patyczków można odbijać różne przedmioty czy części ciała, a także kulodrom napędzany siłą powietrza. Kawałek dalej jest ogromna rakieta, a w jej wnętrzu kryją się zjeżdżalnie, tunele i ścianki wspinaczkowe. Za ścianką w strefie Trenuj można strzelać gole i pokonywać labirynty z piłką. W końcu to Stadion Narodowy.

sala zabaw stadion narodowy

mamocorobimy.plsmart kids planet rakieta

mamocorobimy.plplaneta mądrej zabawy

mamocorobimy.pl

Smart Kids Planet – sala zabaw dla niemowląt

Strefa, która całkowicie skradła moje serce to ta najbliżej wejścia. Nazywa się Tuptaj, a ja z powodzeniem mogłabym ją nazwać Raczkuj, a nawet Pełzaj. To miejsce, które doskonale nada się nawet dla pełzających maluchów, a dla dzieci raczkujących będzie to istny raj. Cieszy mnie ona ogromnie,  bo mało jest miejsc w Warszawie tak dobrze przygotowanych dla najmłodszych użytkowników, a nawet jeśli są to ograniczają się do skromnych kącików. Pierwsze na co zwróciłam uwagę to różnorodne faktury na podłodze uginająca się gąbka szorstka trawa, puchate dywany. Na ścianach są różne tablice manipulacyjne, zawieszone na tyle nisko, że dziecko pobawi się nimi siedząc. Są niewielkie baseny z kulkami w kształcie kwiatów i zjeżdżalnie. W drewnianych domkach ukryty jest niewielki tor przeszkód, a po drugiej stronie ścianka wspinaczkowa. Natalki serce skradły piankowe koła, które po naciśnięciu lub wskoczeniu na nie wydają dźwięki poszczególnych nut. Całość jest piękna i sprawia, że miło się tu odpoczywa.

smart kids planet tuptaj

mamocorobimy.plsmart kids planet dla malucha

mamocorobimy.plsmart kids planet niemowlę

mamocorobimy.pl

Smart Kids Planet – sala zabaw dla rodziców

To miejsce, w którym równie bardzo jak o dzieciach, pomyślano o rodzicach. Wszędzie są miękkie pufy i fotele, na których można odpocząć obserwując dzieciaki. W każdej strefie są animatorzy, którzy wspierają dzieciaki w zabawie, tłumaczą jak działają poszczególne urządzenia. Przy strefie Tuptaj jest kawiarnia i stoliki. Można wypić tu kawę, owocowo-warzywne koktajle i coś przekąsić. Za szatniami znajdziecie strefę Storytel, który jest partnerem sali zabaw. Możecie tu posłuchać książek w wygodnym fotelu. Jest też cudowny pokój rodzica z dzieckiem, z wielkim różowym fotelem. Za kawiarnią znajduje się również kilka sal tematycznych, w których będą organizowane warsztaty i urodziny.

Ceny biletów są nieco wyższe niż w innych salach zabaw. Jednak biorąc pod uwagę, że płacimy tylko za dziecko, a bawi się tu doskonale również rodzice, uważam, że jest adekwatna.

storytel

mamocorobimy.plsmart kids planet kawiarnia

mamocorobimy.plsmart kids planet kawiarnia

mamocorobimy.plsmart kids planet

mamocorobimy.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *