Sklejka Cafe – świat z naszych marzeń

Wyobraźcie sobie, że leżycie w hamaku. Wasze dzieci serwują Wam, w tym czasie kawę i zupę, po czym samodzielnie biorą prysznic. Takie idealne popołudnie spędziliśmy wczoraj w Sklejka Cafe.

Kawiarnia Sklejka to unikatowe miejsce na mapie Warszawy. Magiczny domek ukryty między blokami Odolan. Niełatwo tam trafić, ale jak wejdziecie to nie będziecie chcieli wyjść. Podczas, gdy Wy będziecie się relaksować w hamaku, Wasze dzieci spędzą cudowny czas. Sklejka to świat z marzeń. Marzeń właścicielek, bo stworzyły miejsce, w jakim chciałyby, żeby spędzały czas ich dzieci. Marzeń moich jako mamy i pedagoga – chciałabym, żeby takich przestrzeni było więcej. I mam wrażenie, że marzeń dziecięcych – zarówno Natala, jak i mój siostrzeniec śmiali się głos chowając się za zasłoną prysznicową, spuszczając samochodziki po zjeżdżalni czy walcząc z balonowym ośmiornico-pająkiem. Już nie mogę się doczekać kolejnej wizyty.

sklejka cafe

mamocorobimy.pl

sklejka cafe

mamocorobimy.pl

sklejka cafe

mamocorobimy.pl

sklejka cafe

mamocorobimy.pl

Sklejka Cafe – kawiarnia i bawialnia

Sklejka podzielona jest na kilka stref. Niewielka część kawiarniana, gdzie możecie wypić kawę, zjeść zupę czy ciacho, które piecze właścicielka (my jedliśmy mech i czekoladowe, solidny kawałek pysznego ciasta kosztuje tylko 10zł). Są wygodne kanapy i kilka stolików. Obok baru znajduje się też łazienka z przewijakiem oraz małą toaletą i umywalką dla dzieci. Mnie ujęły pudełeczka dla Mamy i Taty z potrzebnymi drobiazgami (dezodorant, wkładki higieniczne, guma miętowa).

sklejka cafe

mamocorobimy.pl

Tuż obok stolików w części kawiarnianej jest zamykany kojec dla najmłodszych. W środku jest mięciutka wykładzina, ściany wyłożone są materacami z motywem leśnym. W środku są pluszowe zabawki, poduszki, nad spokojem maluchów czuwa Miś-szumiś. Obok znajdziecie duży fotel, w którym możecie odpocząć i nakarmić dziecko. Kawałek dalej są niewielkie schodki i podjazd dla wózków (co pozwala korzystać z sali zabaw również osobom na wózkach). Po prawej stronie jest wielkie drzewo, a w nim dwie kryjówki jedna niewielka, a druga to spory basen z kulkami.

sklejka cafe

mamocorobimy.plsklejka cafe

mamocorobimy.plsklejka cafe

mamocorobimy.pl

W części bawialnianej znajduje się duży stół i materiały plastyczne. Jest też piaskownica z piaskiem kinetycznym i foremkami. Znajdziecie tu mnóstwo książek i gier, a wśród nich perełki od Djeco czy Haba. Są klocki, drewniane tory i pociągi, samochody, mnóstwo pacynek. Każdy typ zabawek w osobnym pudełku, co ułatwia maluchom samodzielne sprzątanie po zabawie. Pod sufitem podwieszone są trzy hamaki, z których mogą korzystać również dorośli.

sklejka cafe mamocorobimy.pl

sklejka cafe

mamocorobimy.pl

sklejka cafe

mamocorobimy.pl

Sklejka Cafe – mini salonik, mini domeczek

Na koniec coś co mnie naprawdę wzruszyło. Mini domek z kuchnią, salonem i prysznicem. Wszystko przygotowane na wzrost dzieciaków. W kuchni znajdziecie Thermomix – oczywiście do zabawy, mnóstwo naczyń, garnków, produktów spożywczych. Pod prysznicem można zapalić światło, jest słuchawka i zasłona (tylko woda nie chce lecieć 😉 ). W salonie jest mały fotel, kanapa, stolik i telefon z tarczą (taki sam stał u mojej prababci w kuchni). Pod kaloryferem jest mysia norka, mała mysz wygląda przez okno, a do jej domu można wejść przez maleńkie drzwi.

sklejka cafe

mamocorobimy.plsklejka cafe

mamocorobimy.pl

sklejka cafe

mamocorobimy.pl

sklejka cafe

mamocorobimy.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *