Science4you – jak zrobić domowe laboratorium

Powoli ogarnia nas świąteczno – prezentowa gorączka. Jeśli, podobnie jak mi, wybór prezentów dla starszych dzieci spędza sen z powiek, koniecznie zobaczcie zestawy naukowe Science4you.

Wybór prezentu dla starszych dzieci to zawsze duże wyzwanie. Po pierwsze wiele rzeczy już mają. Po drugie starsze dzieci mają często sprecyzowane oczekiwania i zainteresowania. No i po trzecie, mam wrażenie, że trudno jest wybrać coś ciekawego przy ograniczonym budżecie. W ofercie firmy Trefl pojawiły się ostatnio zestawy naukowe Science4you. Najprostsze zestawy kosztują kilkanaście złotych (tu znajdziecie listę zestawów do 20 zł), te najbardziej złożone nie przekraczają 100 złotych. Wybór jest ogromny od zestawów do tworzenia szminek czy perfum, poprzez hodowlę kryształów, kończąc na modnych teraz slimach.

eksperymenty w domu model układu słonecznego diy

Science4you – dla kogo?

Zestawy Science4you dedykowane są dzieciom powyżej 8 roku życia. Jednak, moim zdaniem, doskonale sprawdzą się również z dziećmi młodszymi. Starszaki powinny sobie poradzić w zabawie samodzielnie, gdyż do każdego zestawu dołączona jest książeczka, w której krok po kroku wyjaśnione jest jak wykonać doświadczenie, a także wymienione są potrzebne składniki. Czasami będzie potrzebna pomoc dorosłego, np. przy podgrzaniu produktów. Składniki używane do wykonania eksperymentów są całkowicie bezpieczne dla dzieci. Wiele z nich to po prostu produkty spożywcze czy półprodukty do tworzenia naturalnych kosmetyków. Dlatego uważam, że to również doskonały prezent dla młodszych dzieci. To fajny pomysł na wspólne spędzenie czasu. Natalka wykonywała eksperymenty przy mojej pomocy. Czytałam jej instrukcje, a ona dodawała i łączyła ze sobą składniki. Doskonała zabawa na długie jesienno-zimowe wieczory.

science4you błyszczące studio nauki

zestaw naukowy trefl

W ofercie jest kilkadziesiąt zestawów Science4you. Dla dziewczynek są zestawy do tworzenia perfum, szminek, produktów do makijażu. Oprócz tego jest fantastyczny zestaw do wykonania modelu układu słonecznego, który świeci w ciemności. Bardzo ciekawy jest zestaw z dinozaurami. Różnorodne zestawy slime’ów i eksperymentów fizycznych oraz chemicznych. Naprawdę, jest w czym wybierać.

Science4you – co znajdziecie w środku

W każdym zestawie znajduje się książeczka. Oprócz opisów doświadczeń znajdziecie tam mnóstwo ciekawostek. W zestawie o szminkach jest opisana historia szminki, a razem z modelem układu słonecznego otrzymacie książkę z informacjami o planetach. Oprócz sposobu przeprowadzenia eksperymentu znajdziecie również wyjaśnienie zjawisk, które zaszły. W zestawach znajdziecie akcesoria potrzebne do zabawy – pipety, próbówki, miarki, szpatułki, foremki do szminek czy mydełek. Oprócz tego są prawie wszystkie substancje potrzebne do zrobienia doświadczeń. Te których brakuje na pewno znajdziecie w kuchni np. ocet potrzebny do zrobienia wulkanu, olej do slime’a czy cukier i miód do peelingu.

domowa szminka science4you eksperymenty z dzieckiem

Pozostałe produkty znajdują się w zestawie, a kiedy się skończą nie powinniście mieć problemu z ich dokupieniem. Dużo eksperymentów opiera się na produktach spożywczych, pozostałe takie jak na przykład wazelina do szminki kupicie w aptece. Dzięki temu nawet jeśli zużyjecie wszystkie produkty zabawa może trwać nadal. Bardzo cenię takie rozwiązania, bo dzięki temu jest to zabawa na długi czas. Z pomocą przyrządów z zestawu i instrukcji można do niej wracać, kiedy dzieciaki najdzie na to ochota.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *