Polana Lipków – plac zabaw w środku parku narodowego

Październik w tym roku rozpieszcza pięknym słońcem. Zapraszamy Was do kolejnego miejsca w naszym Leśnym przewodniku. Dziś Polana Lipków.

Polana Lipków to nie tylko ogromny teren rekreacyjny w samym sercu Kampinoskiego Parku Narodowego. To również świetne miejsce na spacer po terenie puszczy. Dla małych wędrowców idealnie nada się ścieżka dydaktyczna Do Lipkowskiej Wody. Dla tych, którzy lubią dłuższe wędrówki jest tu kilka szlaków. Każdy znajdzie coś dla siebie. Wędrówkę można zakończyć na polanie. Dzieciaki mogą poszaleć na placu zabaw, a na specjalnie przygotowanych paleniskach można upiec kiełbaski. Obok polany znajduje się duży parking. W nawigację wpiszcie Polana Rekreacyjna w Lipkowie. Da się tu również dojechać komunikacją miejską.

Polana Lipków – piknik na polanie

Pierwsze co zauważycie po przyjechaniu na miejsce to z pewnością duży plac zabaw. Ja co prawdą wolę te naturalne, drewniane takie jak w lesie Młocińskim. Jednak dla dzieciaków każda zjeżdżalnia i huśtawka jest równie fajna. A jeśli przy okazji jest tam mnóstwo piachu to już w ogóle nic więcej do szczęścia im nie trzeba. Na polanie są miejsca na ognisko i kamienne grille. Obok nich są drewniane wiaty, ławy i stoliki. Pamiętajcie, że jeśli chcecie z nich skorzystać musicie wystąpić do dyrekcji parku o pisemną zgodę. Przy wejściu na polanę są przenośne toalety. Oprócz tego jest tu siłownia plenerowa, boisko i mnóstwo miejsca na rozłożenie koca i zorganizowanie pikniku.

Polana Lipków – ścieżka dydaktyczna Do Lipkowskiej Wody

Polana Lipków to również miejsce, gdzie zaczyna się ścieżka dydaktyczna „Do Lipkowskiej Wody”. Ścieżka jest króciutka, ma około 1,5 km długości i biegnie naokoło polany. Po drodze znajdziecie kilka tablic edukacyjnych. Najciekawszy jest odcinek wiodący wzdłuż koryta strumienia. Podczas naszych odwiedzin po wodzie nie było prawie śladu, jedynie błotniste dno i kilka większych kałuż. Wzdłuż ścieżki minęliśmy kilka szałasów zbudowanych z patyków. Jeśli macie ochotę na dłużysz spacer znajdziecie to wiele innych ścieżek spacerowych.

Więcej miejsc na spacer z dzieckiem po lesie znajdziecie tutaj:

Leśny przewodnik – miejsca na spacer i świetną zabawę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *