Plaże w Pomiechówku – dla każdego coś miłego

Ci którzy kochają wspinać się po drzewach, Ci, którzy uwielbiają pociągi, Ci, którzy jeżdżą na rowerze oraz Ci, którym do szczęścia brakuje jedynie świętego spokoju. Plaże w Pomiechówku – każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie.

Pomiechówek położony jest około 40km od Warszawy. Plaże w Pomiechówku to miejsce, gdzie niezależnie od tego jak lubisz spędzać czas, ma dla Ciebie przygotowaną specjalną propozcyję. W zależności od Waszych potrzeb zapraszamy Was w dwa miejsca – Teren rekreacyjny nad Wkrą w Pomiechówku i Zacisze Anny Korcz. Poznajcie obydwa i wybierzcie plażę w Pomiechówku idealną dla Was.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Plaże w Pomiechówku – teren rekreacyjny nad Wkrą

Nasz pierwotny plan podróży zakładał jedynie odwiedzenie Zacisza, ale kiedy Natala z okien samochodu wypatrzyła plac zabaw wiedziałam, że dalsza droga nie ma sensu. Teren rekreacyjny mieści się w lesie. Znajdziecie tu sporo atrakcji dla małych i dużych.

Maluchy zaprasza plac zabaw Wiking. Znajdziecie tu kilka konstrukcji do wspinania, zjeżdżalnie, z których jedna prowadzi wprost do kulkowego basenu, spory drewniany domek, piaskownica, są też małe tyrolki. Na mnie wrażenie zrobiły ogromne, stojące proce z piankowymi piłkami, stoją one na specjalnie wygrodzonej przestrzeni. Wejście na plac zabaw kosztuje 8 zł, z kartą pomiechowską 6 zł. Znajdziecie tu również niewielki bezpłatny plac zabaw i dmuchańce (koszt to 7 i 5 zł za 10 minut zabawy)

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Tuż obok jest spory park linowy. Jest trasa dla maluszków, już od 3 roku życia, nisko położona, obudowana siatkami – całkowicie bezpieczna. Cena za 40 minut zabawy to również 8 i 6 zł (na miejscu wypożyczycie sprzęt).  Jest trasa dla większych, ścianka wspinaczkowa. Ogromne wrażenie robi duża tyrolka, która przejeżdża na Wkrą. Przejazd tam i z powrotem to odpowiednio 20 i 15 zł. Na miejscu, w budynku informacji turystycznej, gdzie za darmo wypożyczycie rowery, przyczepki rowerowe, dla maluchów są drewniane rowerki biegowe. W okolicy znajduje się wiele tras rowerowych i miejsc na spacer.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Kiedy przejdziecie przez las dotrzecie na niewielką piaszczystą plażę. Plaża w Pomiechówku jest doskonale dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i rodzin z wózkami, są mosty, drewniane rampy. Wzdłuż rzeki przejdziecie się na spacer promenadą. Całość promenady ma być oddana jeszcze w tym roku, na ten moment dostępny jest tylko jej kawałek. Woda w najgłębszym miejscu sięgała mi do kolan. Plaża w Pomiechówku jest plażą piaszczystą. W okolicy są toalety toi toi, sklepy, bary i restauracje. Jedyny minus to droga biegnąca tuż obok plaży, a wielki plus – z wody można obserwować położony nieco dalej most kolejowy i jeżdżące pociągi. W wieku 2,5 lat rządzą życiem inne priorytety, więc ostatecznie zostaliśmy tutaj.

mamocorobimy.pl

Tuż obok plaży znajduje się wspaniała ścieżka dydaktyczna i leśny plac zabaw, o którym pisałyśmy tutaj.

Plaże w Pomiechówku – Zacisze Anny Korcz

Kiedy będziecie jechać ulicą Warszawską, macie dwa wyjścia – naciągnąć dzieciom czapkę na oczy, aby nic nie widziały albo wybrać inną drogę. Ja niestety nie skorzystałam z żadnej z tych opcji, więc do Zacisza wpadliśmy dosłownie na chwilę. A że z Zaciszem to była miłość od pierwszego wejrzenia, ta chwila wystarczyła. Teren w środku lasu, spokojna, sielska atmosfera.

Na teren wjeżdża się przez ogromną bramę, która stoi otworem i w imieniu Pani Ani zaprasza do wspólnego spędzania czasu. Miejsce ukryte jest na samym końcu drogi prowadzącej przez las (w nawigacji podałam nazwę ulicy Warsa i Sawy i jechałam do samego końca). Zacisze ukryte jest w środku lasu. Znajdziecie tu sporą piaszczystą plażę, mi ten piasek przypomina bałtycki. Teren jest bardzo czysty. W piątek rano oprócz nas było zaledwie kilka osób. Na miejscu znajdziecie nieduży plac zabaw, są dmuchańce i trampolina,  z których można korzystać cały dzień, a opłata wynosi 30zł. Jest nieduży plac zabaw. Choć ostatnio odkryłam, że jak przebywamy nad wodą dla Natalki nie ma większego znaczenia jak fantastyczny plac zabaw znajduje się obok. Pobyt w Zaciszu jest całkowicie bezpłatny.

Jeśli potrzebujecie ciszy i spokoju Zacisze będzie miejscem idealnym. Polecam to miejsce rodzinom z malutkimi dziećmi, raczkującym maluchom, dla których teren będzie całkowicie bezpieczny. Na miejscu działa bar, są leżaki i kajaki. Zacisze dysponuje cudowną, przeszkloną salą. Można tu zorganizować ślub plenerowy i wesele, a także firmową imprezę.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

 

A jeśli Pomiechówek to dla Was za daleko albo po prostu lubicie odkrywać nowe miejsca zajrzyjcie do naszego Prze-wodnika po kąpieliskach w Warszawie i okolicach:

Prze-wodnik – wodny przewodnik po Warszawie i okolicach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *