Plaża w Serocku – kąpielisko i wodny plac zabaw

Do Warszawy w końcu wróciło lato, więc zapraszamy Was na wycieczkę. Dzisiejszy cel podróży to – plaża w Serocku.

mamocorobimy.pl

Serock to niewielka miejscowość położona na północ od Warszawy. Na tyle blisko, że dojazd nie stanowi większego problemu i na tyle daleko, żeby uciec od miejskiego tłumu i przez kilka godzin  poczuć się jak na wakacjach.

mamocorobimy.pl

Plaża w Serocku

Do Serocka najłatwiej dojechać samochodem (w okolicy jest sporo miejsc parkingowych, ale i sporo turystów, dobrą alternatywą jest oddalony krótkim spacerem parking na rynku), niezmotoryzowani znajdą połączenia autobusowe. Pomysłem na całodniową wycieczkę jest też rejs statkiem. W sezonie od maja do września z Warszawy do Serocka i z powrotem pływają statki wycieczkowe (więcej informacji na stronie ZTM).

Plaża w Serocku położona jest nad Narwią. Nad bezpieczeństwem kąpiących czuwają ratownicy. Przy wejściu na plażę jest budynek z toaletami i przebieralniami. W okolicy znajdziecie kilka restauracji, na plaży jest też budka z przekąskami typ gofry, kanapki, lody.

Plaża jest piaszczysta, więc dzieci mają miejsce do swobodnej babkowej twórczości, wejście do wody łagodne. Kąpielisko i plaża nie są duże, ale w każdy znajdzie kawałek miejsca dla siebie. Obok znajduje się molo, przy którym cumują statki, a nad samą rzeką zlokalizowana jest ścieżka edukacyjna.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Plaża w Serocku – wodny plac zabaw

Natala uwielbia wodę, więc często wakacje upływają nam na podróży od jednej fontanny do drugiej, a resztę dnia spędzamy z sąsiadami przy dmuchanym basenie. W Serocku amatorzy wodnych rozrywek oprócz kąpieliska znajdą nieduży wodny plac zabaw. Woda nie jest głęboka, maluchom ledwo zakrywa stopy. Jest kilka natrysków i fontann. Wodny plac zabaw w Serocku ma od nas ogromy plus za bezpieczną nawierzchnię – cała część wodna jest pokryta szorstką, chropowatą powierzchnią, co sprawia, że nawet biegając boso nie poślizgniemy się.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Po wodnych szaleństwach dzieciaki mogą budować zamki na plaży albo pobawić się na placu zabaw. Na samej plaży znajdziecie pajęczynę do wspinania, a tuż obok zjeżdżalnię, huśtawki, karuzelę. Dla starszych jest plenerowa siłownia i boiska do gier zespołowych. Jest też wypożyczalnia sprzętu wodnego – rowery, kajaki.

Plaża w Serocku jest zdecydowanie przyjazna osobom z wózkami, wokoło wybudowane są drewniane ścieżki, po których bez problemu przejedzie wózek dziecięcy czy inwalidzki.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Plaża w Serocku – co jeszcze w okolicy

Serock to przyjemne miejsce na całodniową wycieczkę. Na plaży można siedzieć godzinami, bo dzieciaki naprawdę będą miały, co robić. Dla tych, którzy potrzebują dodatkowych atrakcji polecamy spacer po mieście i ścieżką edukacyjną nad Narwią. My z pewnością tam wrócimy. Dzisiaj naszą wycieczkę brutalnie przerwał … deszcz.

Na wodne szaleństwo zapraszamy również tutaj:

Prze-wodnik – wodny przewodnik po Warszawie i okolicach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *