Plaża w Otwocku – SKMką na prywatną wyspę

Sezon na „afrykańskie upały” i „gdzie nad wodę w okolicy Warszawy” w pełni. Wielu poległo w nierównej walce z sinicami i tropikalną temperaturą… plaża w Otwocku przychodzi z odsieczą. 

mamocorobimy.pl

Jeśli szukacie ochłody na najbliższe dni to plaża w Otwocku będzie idealna. Znajduje się około 15 minut spacerem od stacji SKMki, więc jest to świetna lokalizacja nawet dla osób niezmotoryzowanych. Dla dzieciaków będzie to dodatkowa atrakcja w postaci wycieczki pociągiem. Oczywiście zdecydowanie łatwiej byłoby wsiąść w autobus i pojechać na jeden z warszawskich basenów, ale dla Natalki plażowanie bez piasku i błota się nie liczy, uwielbia siedzieć na brzegu i częstować wszystkich wokoło czekoladowymi babeczkami i waniliowymi lodami (jak będziecie mieć trochę szczęści to załapiecie się na jakieś napoje niskoprocentowe). A i ja sama mam mnóstwo radości obserwując jak wspaniale się bawi. Dlatego też na wypoczynek staramy się wybierać miejsca z piaszczystą plażą, którą miejskie baseny niestety nie dysponują. Jeśli kiedyś marzyliście o wypoczynku na prywatnej plaży to rzeka Świder powinna spełnić Wasze oczekiwania.

 

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

 

Plaża w Otwocku – piasek, cień i las

Jak już pisałam na wypoczynek staramy się wybierać miejsca z dużą ilością piachu dla Natalki. My jako rodzice nie pogardzimy kawałkiem cienia. Plaża w Otwocku położona jest w lesie, bez problemu znajdziecie tu kawałek cienia, bliżej i dalej od wody. Woda jest płyciutka, mi sięgała do kostek, w najgłębszym miejscu do połowy łydki. Kiedy bawiłam się z Natalą  widziałam małego szkraba raczkującego po wodzie, także miejsce jest idealne nawet dla niechodzących dzieci.

mamocorobimy.pl

Ponieważ woda jest płytka na środku tworzą się niewielkie wysepki, na których również wypoczywają ludzie. Świetnym pomysłem jest też spacer po rzece, za każdym zakrętem odkrywałyśmy z Natalą kolejne niesamowite miejsca, więc jeśli przyjedziecie wystarczająco wcześnie, macie szansę na dzień spędzony na prywatnej plaży. Świder z jednej i drugiej strony otaczają drzewa, jest tu naprawdę pięknie.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Plaża w Otwocku – plaża miejska

Plaża w otwocku jest plażą miejską, dostępną dla każdego, otwartą. Oczywiście obowiązuje to regulamin, zakaz picia alkoholu czy wnoszenia szklanych opakowań. Uważam, że na miejscu jest dosyć czysto. Na plaży nie znalazłam szkła ani żadnych „ostrych śmieci”, ale pamiętajcie, że jest to teren otwarty i nie jest pilnowany 24h na dobę. Piasek nie jest idealnie czysty, ale tak jak pisałam jest to teren leśny, więc z drzew spadają różne naturalne śmieci.

Woda jest płyciutka, nie musicie ciągle drżeć o to, że Wasze dziecko zrobi krok za daleko i za głęboko. Ale to nadal woda i na dzieci trzeba uważać, ja ledwo zdążyłam się obrócić, a Natala wpadła wprost do wody z dmuchanego konia. Na plaży jest wywieszona informacja, że kąpiel odbywa się na własną odpowiedzialność, nie ma tu ratownika, a woda nie jest kontrolowana przez Sanepid. Ja do plaż nad Świdrem mam sentyment, gdyż z tych okolic pochodzą moi dziadkowie i wiele wakacyjnych weekendów jako dziecko spędzałam właśnie tutaj.

Na samej plaży są toalety toi toi, jest bar z lodami i przekąskami. Jest też plac zabaw i boiska do gier zespołowych. Obok jest niewielka galeria handlowa, gdzie możecie uzupełnić zapasy.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamcorobimy.pl

 

A poniżej nasze pozostałe wodne propozycje w okolicy Warszawy:

Prze-wodnik – wodny przewodnik po Warszawie i okolicach

1 thought on “Plaża w Otwocku – SKMką na prywatną wyspę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *