Place zabaw na Zaciszu – pomysł na aktywne popołudnie

Ktoś kiedyś mi wspomniał, że na Zaciszu jest świetny plac zabaw. Pomyślałam, więc że kiedyś go odwiedzę. I po dzisiejszej wizycie nie mogę sobie darować, że zwlekałam z tym tak długo. Jeśli nie macie jeszcze planów na resztę dnia to nie powtarzajcie moich błędów, wskakujcie na rower i w drogę odwiedzić place zabaw na Zaciszu. 

Miejsce, o którym chcę Wam dzisiaj opowiedzieć ukryte jest wśród jednorodzinnych domków, nad kanałem Bródnowskim. Place zabaw na Zaciszu to absolutna perełka, warto tu wpaść na popołudniowy spacer albo połączyć to miejsce z wizytą w Lesie Bródnowskim. Bez problemu dojedziecie tu autobusem do przystanku Malborska albo Targówek Ratusz, samochód możecie zostawić w okolicy placu zabaw na Zaciszańskiej, a pewnie najprzyjemniej będzie się tu wybrać rowerem. Spacer zacznijcie przy fontannach przy Skwerze Ciechowskiego i idźcie dalej wzdłuż kanałku. Wzdłuż ścieżki znajdziecie toalety, ławki, po kanałku pływają kaczki, dla których w automatach możecie kupić specjalną karmę.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

 

mamocorobimy.pl

Place zabaw na Zaciszu – Zaciszańska 2

To największy z placów zabaw, który odwiedziliśmy. Jest tu kilkanaście trampolin, nieduże boisko, mostki,tunel wydrążony w górce. Na środku placu zabaw jest spora górka, na którą wejdziecie po schodach, a na dół zjedziecie po jednej z trzech zjeżdżalni. Są drabinki, bujaki na sprężynach. Są trzy huśtawki, w tym duże bocianie gniazdo,a w około jest dużo ławek. Większość konstrukcji jest drewnianych, a podłoże (oprócz miejsca z trampolinami) jest piaszczyste, jest wiele roślin, także świetnie odnajdą się tu osoby lubiące naturalne materiały.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Place zabaw na Zaciszu – Lecha 6

To miejsce, które powinno się świetnie sprawdzić w upalne letnie dni, gdyż w około rośnie wiele drzew. Placyk nie jest duży, ale ogromne wrażenie robi wielka drewniana wieża, z której zjedziecie 7-metrową zjeżdżalnią. Jest linowy domek, do którego wejdziecie po drabince, są bujaki i drewniane zwierzątka, a pod stopami pełno piasku. Dla miłośników zabaw w piaskownicy i mniejszych dzieci, po drugiej stronie ulicy tuż obok Przedszkola numer 128 na Bernacika, jest kolejny plac zabaw. Tu znajdziecie mała zjeżdżalnię, piaskownicę, dwie huśtawki, bujaki i konstrukcję do wspinaczki.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Place zabaw na Zaciszu – skwer edukacji przyrodniczej

To wyjątkowe miejsce na odpoczynek i pretekst do lekcji przyrody na świeżym powietrzu. Położony jest na rogu ul. Rolanda i Sternhela, pomiędzy opisanymi wcześniej placami zabaw. To miejsce pełne rośli i ławek doskonałe do odpoczynku po intensywnej zabawie. Skwer edukacji przyrodniczej został podzielony na trzy strefy, które w różnych porach roku mają zachęcać do odwiedzin latające zwierzęta: ptaki, motyle i pszczoły. Myślę, że musi być tu wyjątkowo pięknie wiosną, kiedy zaczynają kwitnąc kwiaty, choć i dziś było to miejsce pełne kolorów. Jedyne czego mi tu zabrakło to tabliczki opowiadające o roślinach i odwiedzających je zwierzętach, oprócz tego, że jest pięknie mogłoby być jeszcze edukacyjnie.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

 

mamocorobimy.pl

 Jak będziecie w okolicy zajrzyjcie też tutaj:

Las Bródnowski – tu gdzie zaczyna się Warszawa

Gdzie na plac zabaw? – Zielona Białołęka

2 thoughts on “Place zabaw na Zaciszu – pomysł na aktywne popołudnie

    1. my byliśmy w weekend przed południem i nie było problemu, parkowaliśmy przy Zaciszanskiej. obok jest tez super knajpa bałkańska dusza, raczej nie ma atrakcji dla dzieci, ale jedzenie pycha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *