Gdzie na plac zabaw? – Zielona Białołęka

Zaczęły się wakacje, więc mamy z Natalą więcej czasu na wspólne podróże. Jeśli chcecie wiedzieć gdzie na plac zabaw to dziś zabieramy Was na wycieczkę po naszej okolicy. Park Magiczna, Truskawkowe Pole czy Bociani Zakątek to trzy place zabaw na Zielonej Białołęce, do których chcemy Was dziś zabrać. A na końcu pokażemy Wam nasz ulubiony warszawski plac zabaw, świetnie skomunikowany i z dobrze rozbudowaną infrastrukturą.

Zielona Białołęka to jedna z najmłodszych dzielnic Warszawy. Deweloperzy budując osiedla nie pomyśleli, że mieszkańcy muszą, gdzieś chodzić do lekarza, robić zakupy i odpoczywać. Dlatego każdy kawałek publicznej przestrzeni jest tu bardzo cenny. Ja cenię te wszystkie miejsca również dlatego, że istnieją w dużej mierze dzięki pracy lokalnych społeczników, którzy piszą projekty, pozyskują pieniądze i doposażają nasze place zabaw, organizują atrakcje dla dzieci i sprawiają, że życie w tej części miasta powoli rozkwita.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

 

Gdzie na plac zabaw – Park Magiczna

To największy park i plac zabaw w tej części Białołęki. W parku znajdziecie moc atrakcji, a co roku głównie dzięki projektom z budżetu partycypacyjnego dołączają nowe. Jest tu duże boisko do piłki nożnej i koszyków, spory skate park, plenerowa siłownia, miejsce na zrobienie pikniku. Dla młodszych gości przygotowane zostały trzy place zabaw:

  • niewielki zacieniony plac dla mniejszych z piaskownicą, zjeżdżalnią, huśtawkami
  • plac zabaw dla większych z trampolinami, tyrolką, konstrukcją ze zjeżdżalniami, ogromną pajęczyną do wspinania i wieloma innymi atrakcjami
  • ludowy plac zabaw z ogromną drewnianą huśtawką-równoważnią, zwierzętami gospodarskimi i leśnymi, huśtawką.

W Parku Magiczna odbywa się wiele imprez rodzinnych, przez całe wakacje od czwartku do niedzieli znajdziecie tu namiot z animacjami dla dzieci, w weekendy odbywają się teatrzyki, a także seanse kina plenerowego (więcej informacji tutaj).

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

 

mamocorobimy.pl

W okolicy znajdziecie pełną infrastrukturę, w parku jest bezpłatna publiczna toaleta, obok kilka sklepów spożywczych i punkty gastronomiczne. My szczególnie polecamy restaurację WypasAnie na przeciwko parku. Znajdziecie tam szeroki wybór zdrowych dań, pełnych smaków i świeżych składników, coś dla siebie znajdą tam zarówno osoby na diecie bezmlecznej, bezmięsnej, a nawet weganie.

mamocorobimy.pl

Gdzie na plac zabaw – Bociani Zakątek

Bociani Zakątek zlokalizowany prawie na końcu świata jest wart odwiedzenia i latem i zimą. To jeden z niewielu placów zabaw ukrytych pod drzewami. Znajdziecie tu boiska do gier zespołowych, ściankę wspinaczkową plenerową siłownię, stoły do pin ponga, skate park. Dla dzieciaków są dwa place zabaw – dla starszych duża zjeżdżalnia, świetna pajęczyna z bocianimi gniazdami, po których można się wpinać, spora tyrolka i drugi dla maluszków z dużą zadaszoną piaskownicą, huśtawkami, bujakami. Dla tych, którzy wybiorą się tu na dłużej są stanowiska do grilla, stoły i ławki. Zimą Bociani Zakątek zaprasza do saneczkowego szaleństwa, na specjalnie usypanej górce. W sezonie wiosenno-letnim odbywa się tu wiele imprez: kino plenerowe, teatrzyki dla dzieci, prowadzone są animacje.

Wybierając się do Bocianiego Zakątka zaopatrzcie się w picie i jedzenie, bo w pobliżu nie ma żadnego sklepu. Jest jedna toaleta przenośna (toi-toi).

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

 

Gdzie na plac zabaw – Truskawkowe Pole

To nieduży plac zabaw przy ulicy Truskawkowej (kocham zielonobiałołęckie nazwy ulic). Teren jest nieduży i cały ogrodzony, więc można spokojnie usiąść na ławce i zerkać na bawiące się dzieci. Na placu zabaw zajdziecie dwie konstrukcje z mostkami, zjeżdżalniami, drabinkami – jedną dla maluchów i drugą dla starszaków. Jest kilka huśtawek, piaskownica, ścianka wspinaczkowa, boisko do siatkówki, stoły do ping ponga i stanowiska do grilla. Tuż przy wejściu jest spory parking.

Podobnie jak w Bocianim Zakątku brak tu jakiejkolwiek dodatkowej infrastruktury, od najbliższego sklepu dzieli nas solidny spacer. Na miejscu jest jeden toi-toi. Na miejscu można trafić na seanse kina plenerowego.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Nasz ulubiony plac zabaw

mamocorobimy.pl

Na naszym ukochanym placu zabaw jest jedna huśtawka i drewniany pociąg, patrzymy na niego codziennie przez okno. To co sprawia, że jest wyjątkowy to ludzie, których tu spotykamy. Ja po całym dniu mogę usiąść w spokoju na ławce i pogadać z koleżankami o wszystkim i o niczym, bo wiem, że Natala bezpiecznie gania w gronie rówieśników. W ciepłe dni dmuchamy dzieciakom basen i każdy wynosi kilka wiader wody. My odpoczywamy na trawie, maluchy chlapią się w wodzie – wstęp wolny dla wszystkich. Puszczamy duże bańki, rysujemy kredą, starszaki bawią się na kocykach, a maluchy gotują zupę z ziaren grochu i fasoli albo lepią z ciastoliny. Na naszym placu zabaw zjecie naleśniki z serem lub dżemem, domową pizze, kanapki od babci i inne smakołyki. Kiedy chcę podejść do domu, nie ma problemu, żeby któraś z cioć zerknęła na Natalę.

Życzę Wam, żebyście i Wy, pod swoim blokiem albo dwa podwórka dalej znalazły takie miejsce – pełne serdecznych ludzi, chętnych na trochę wysiłku, żeby umilić czas dzieciakom.

A jeśli szukacie alternatywy na upalne dni to polecam Wam plażę w Serocku.

Plaża w Serocku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *