Plac zabaw pod sosnowym dachem – Las Bemowski z dzieckiem

Drewno zamiast plastiku, na ziemi piasek zamiast gumy, zapach lasu i dużo cienia. Las Bemowski to nie tylko miejsce na przyjemny spacer. Kilka dni temu na Boernerowie został otwarty przepiękny plac zabaw pod sosnowym dachem.

Pomimo tego, że w Warszawie mieszkam od zawsze, w niedzielę odwiedziłam Boernerowo po raz pierwszy. Korzystając z Dnia bez samochodu i bezpłatnej komunikacji miejskiej, dojechaliśmy tramwajem na małą pętlę ukrytą wśród drzew. Las Bemowski chciałam odwiedzić od dawna, ale jakoś nigdy nie było nam po drodze. Nadarzyła się okazja, bo natknęłam się na informację o otwarciu nowego, leśnego placu zabaw.

plac zabaw pod sosnowym dachem

mamocorobimy.pl

plac zabaw las bemowski

mamocorobimy.pl

las bemowski z dzieckiem

mamocorobimy.pl

Plac zabaw pod sosnowym dachem

Leśny plac zabaw był jednym z wygranych projektów zeszłorocznej edycji budżetu partycypacyjnego. Dzięki zaangażowaniu pomysłodawców dzieciaki zyskały wyjątkowe miejsce do zabawy i odpoczynku. Teren jest spory, ukryty na leśnej polanie. Znajdziecie tu dwie tradycyjne huśtawki, huśtawkę typu bocianie gniazdo i dwuosobową – równoważnię. Jest tunel i pociąg zbudowany z drewnianych bali. W głębi znajdziecie tor przeszkód i konstrukcję ze zjeżdżalnią, mostami, linami do wspinaczki. Największą furorę robi wielka piaskownica z domkiem na palach. Do domku wchodzi się po schodach, w środku są ławki, można zjechać ze zjeżdżalni. Plac zabaw jest naprawdę piękny. Pachnie tam drewnem. Konstrukcje zachęcają do ciekawej, nieoczywistej zabawy. Dla rodziców jest sporo miejsca na odpoczynek.

plac zabaw pod sosnowym dachem

mamocorobimy.pl

leśny plac zabaw bemowo

mamocorobimy.pl

plac zabaw las bemowo

Plac zabaw znajduje się u zbiegu ulic Kutrzeby i Radiowej. Przy wejściu do lasu jest toaleta toi toi. Samochód możecie zostawić wzdłuż ulicy Kutrzeby. Jeśli, tak jak my, zdecydujecie się jechać tramwajem, po dojechaniu do pętli Boernerowo musicie cofnąć się do ulicy Kutrzeby i tam skręcić w prawo. W okolicy placu zabaw są stojaki rowerowe.

 

mamocorobimy.pl

lesny plac zabaw las bemowski

mamocorobimy.pl

bemowo leśny plac zabaw

mamocorobimy.pl

naturalny plac zabaw bemowo

mamocorobimy.pl

Plac zabaw pod sosnowym dachem – spacer po lesie

Po drugiej stronie ulicy Kutrzeby znajduje się teren piknikowy. Są wiaty z ławkami i stolikami, kosze na śmieci, drewniane figury zwierząt. W głąb lasu prowadzi drewniana kładka. Spacerując po niej natkniecie się na domek dla owadów. Sam las to wspaniałe miejsce na spacer. A jeśli po wędrówce zgłodniejecie, kilka minut spacerem od placu zabaw, znajduje się Klubokawiarnia Sąsiedzi. To miejsce z niewielkim kącikiem dla dzieci, za to z mnóstwem fajnych gier i książek. Napijecie się tutaj czegoś ciepłego, są piwa rzemieślnicze, wino. Klubokawiarnia ma w swojej ofercie kilka dań obiadowych, zupy, spory wybór pierogów. Rano możecie wpaść tu na śniadanie. Na mniejszy głód są tosty, ciasta, wrapy, sałatki, lody. To doskonałe miejsce na odpoczynek po zabawie.

kawiarnia sąsiedzi

mamocorobimy.pl

polana piknikowa las bemowski

mamocorobimy.pl

kladka las bemowski

mamocorobimy.pl

W warszawskich lasach kryje się wiele magicznych miejsc. Podobne place zabaw znajdują się w lesie Bródnowskim, lesie Sobieskiego, czy lesie na Kole.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *