Pepe idzie do fryzjera i Pepe idzie do kina – nowa seria książek od Kapitana Nauki

Kilka dni temu w naszym domu zagościł Pepe, bohater książek Pepe idzie do fryzjera i Pepe idzie do kina. Sprawdźcie, dlaczego to postać, którą warto poznać.

Kapitan Nauka to wydawnictwo znane przede wszystkim z gier planszowych i łamigłówek. Ostatnio pojawiło się również kilka ciekawych książek, a wśród nich dwie o Pepe. To seria książek dla dzieci, które pomagają im oswajać trudne, nowe sytuacje. Pepe to bohater stworzony przez Anne-Karin Garhamn. Póki co, polskie dzieci mają szansę pójść razem z nim do kina i do fryzjera. Ale liczę na to, że reszta przygód również zostanie przetłumaczona. W księgarniach i bibliotekach znajdziecie wiele książek, które poruszają tematy trudne dla dzieci. To doskonały sposób na oswajanie dziecięcych lęków. W prostych słowach, sympatyczni bohaterowie odpowiadają na dziecięce pytania. A nam dorosłym pozwalają spojrzeć na świat z innej, dziecięcej perspektywy i lepiej zrozumieć nasze maluchy.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Pepe idzie do fryzjera

„Mamo poczytaj mi o dziewczynce” – kiedy rozpakowywałyśmy paczkę od Kapitana Nauki, Natala chwyciła książkę o wizycie Pepe u fryzjera i poprosiła, żeby poczytać jej o dziewczynce. Już chciałam ją poprawić, że przecież Pepe to chłopiec, ale kiedy przyjrzałam się okładce książki, postać która jest na niej może być i chłopcem i dziewczynką. Myślę, że dzięki temu dzieciom łatwiej jest utożsamić się z bohaterem.

Wraz z bohaterem wybieramy się na pierwszą wizytę u fryzjera. Dzieci dowiedzą się, kim jest fryzjer i że obcina jedynie włosy, a nie ucho. Razem z Pepe oglądają katalog z fryzurami, obserwują jak myje głowę i zakłada dziwne ubranie. Książka to też inspiracja dla rodziców, co jeszcze można zrobić, aby pierwsza wizyta przebiegła łagodnie. Podobnie jak Pepe, Wasze dzieci mogą przygotować rysunek z wymarzoną fryzurą. Na końcu książki znajdziecie dyplom, gdzie można wpisać datę strzyżenia i przykleić kosmyk włosów.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Pepe idzie do kina

Wyjście do kina to doskonały sposób na deszczowy dzień. Czy oby na pewno? Nam dorosłym wizyta w kinie kojarzy się głównie z rozrywką i odpoczynkiem. Ale dla naszych dzieci może być trudnym, a nawet trochę strasznym doświadczeniem. Pepe wybiera się do kina z mamą po raz pierwszy. Wraz z bohaterem mali czytelnicy robią po kolei wszystko to, co robi się po wejściu do kina -wybierają film, kupują bilet, szukają miejsca na sali. Natalka również wybrała film, na który chciałaby pójść. Wybór padł na film o całowaniu. Zapytałam dlaczego:

Bo to film o nas – dając mi przy okazji wielkiego buziaka.

Przed wejściem do sali na Pepe czeka wielkie rozczarowanie, bo Pan podarł jego bilet (pamiętam, jak tłumaczyliśmy Natalce, czemu jej bilet musiał zostać zniszczony). Sala kinowa jest ogromna, a po zgaszeniu światła Pepe trochę się boi, ale humor szybko wraca, kiedy na ekranie pojawia się film. Na końcu książki jest dyplom z miejscem na datę o ocenę pierwszej wizyty w kinie. Wiele kin organizuje specjalne poranki filmowe dla maluchów. O tych warszawskich Ania pisała tutaj.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Spójrzcie, co jeszcze warto zamówić od Kapitana Nauki:

Kapitan Nauka – nasze ulubione planszówki + PREZENT

Kapitan Nauka – pomysły na prezent do 25 zł

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *