Park linowy w Zalesiu Górnym pod Warszawą

Koniec wakacji nie oznacza końca atrakcji. Zabrałam moją prywatną grupę czterech testerów od 2 do 11 lat i ruszyliśmy w stronę Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, gdzie znajduje się Park Linowy Zalesie Górne.

Długo się zbierałam do tego wpisu, wrzesień przyniósł wiele obowiązków i trochę zajęło zanim znalazłam chwilę dla siebie. Zalesie Górne już odwiedziliśmy w sezonie wakacyjnym o czym możecie przeczytać tutaj     jednak zabrakło nam dnia na przetestowanie Parku Linowego, który jest dość nowy, zadbany i malowniczo usytuowany- oczywiście pośród drzew:) pagórków i z widokiem na jezioro.  Dojechać można pociągiem lub samochodem wyjeżdżając z Warszawy w kierunku Piaseczna, polecamy też to miejsce dla miłośników wycieczek rowerowych.

Park linowy
mamocorobimy.pl

Trasy w Parku Linowym Zalesie Górne

To cztery trasy zróżnicowane pod względem trudności i tak: „Pikuś” to trasa dla maluchów mój 2,5 latek i 4 latka byli wybawieni i nieznudzeni poruszając się między linami, kołami czy skacząc po muchomorkach lub żabkach, żeby na koniec ześlizgnąć się ze zjeżdżalni. Przyznam się, że przeszłam z nimi dwa razy, a resztę czasu spędziłam na ławce ciesząc sie zapachem lasu i widokami wpędzającymi mnie w błogi stan.

Park linowy
mamocorobimy.pl
Park linowy
mamocorobimy.pl

Moich ukochanych siostrzeńców zabrałam w roli testerów trudniejszych tras, ponieważ moje małe gnomy nie osiągnęły jeszcze wymaganych 140cm wzrostu, choć Katarzynka jest na dobrej drodze do sukcesu mierząc 118cm w wieku czterech lat😁

Park linowy
mamocorobimy.pl

Trasy na których obowiązuje już poważny ekwipunek czyli kask i uprząż wymagają nie tylko osiągnięcia określanego w regulaminie wzrostu ale i krótkiego szkolenia przez instruktora z przepinania się pomiędzy drzewami, używania karabińczykow i ogólnych zasad bezpieczeństwa w parku linowym. Muszę podkreślić, że instruktorzy poświęcili czas chłopakom nie tylko podczas szkolenia ale i w trakcie czuwali nad ich bezpieczeństwem i np. upominali młodszego, który potrafił się nie podpiąć „bo przecież jest nisko”.

Park linowy
mamocorobimy.pl
Park linowy
mamocorobimy.pl
Park linowy
mamocorobimy.pl
Park linowy
mamocorobimy.pl
park linowy
mamocorobimy.pl

Trasy dla starszaków są trzy- żółta średni czas przejścia to około 15-20min. i 12 mostów na naszej drodze, czerwoną pokonamy w czasie 20-25min. i 14 mostów. Natomiast najbardziej wymagająca jest trasa niebieska, na którą potrzebujemy około 30-40min. oraz napotkamy na 13 mostów na jej długości. Również dorośli wspinacze zapewnią sobie dawkę adrenaliny korzystając z atrakcji. W parku linowym spędziliśmy około 2 godzin i na więcej nie było już sił fizycznych. Ze względu na używanie sprzętu alpinistycznego na trasach trudniejszych wykupuje się liczbę przejść, natomiast na trasie „Pikuś” wejście jest bez limitu.

Jeśli zdecydujecie się wyruszyć w stronę Zalesia Górnego i odwiedzić park linowy nie zapomnijcie, o innych atrakcjach, które tam na Was czekają.

Planeta Zalesie okolice Warszawy

Miłego dnia!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *