Park Henrykowski – park linowy i atrakcje dla starszaka

Do 15 miało nie padać, więc postanowiłyśmy wykorzystać z Natalą okno pogodowe i wybrałyśmy się odwiedzić kolejny białołęcki plac zabaw. Park Henrykowski nie podbił serca Natalki, ale jeśli macie starsze dzieci to już możecie szykować się do drogi.

Jeśli lubicie rowerowe wycieczki to Park Henrykowski powinien być Waszym kolejnym celem podróży. Na Tarchomin dojedziecie piękną ścieżką rowerową biegnącą nad Wisłą, a stąd już tylko kawałek do parku. Zaraz przy parku jest również przystanek autobusowy.

mamocorobimy.pl

Park Henrykowski – linarium

W Parku Henrykowskim znajdziecie duże linarium. Zaczyna się 9 metrową pajęczyną, a następnie przez 30 metrowy most linowy przejdziecie na ogromną trampolinę. Wszystko jest zabezpieczone dodatkowymi siatkami. Przy kolejnych punktach są tablice z opisanymi zasadami użytkowania. W Warszawie znajdziecie na pewno większe i ciekawsze parki linowe, ale ten w Parku Henrykowskim jest bezpłatny i w sam raz nadaje się dla początkujących miłośników wspinaczki.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Park Henrykowski – dla malucha i dla starszaka

Na miejscu znajdziecie niewielki plac zabaw dla młodszych dzieci. Są dwie huśtawki, mini piaskownica i konstrukcja ze zjeżdżalnią, mostem linowym i kilkoma drabinkami. Raczej nie jechałabym tu z drugiego końca Warszawy, ale jeśli macie starsze dzieci, to w czasie, gdy będą szaleć w parku linowym maluch przez jakiś czas będzie miał zajęcie.

Na starsze dzieci i dorosłych czekają dwa boiska do koszyków i piłki nożnej oraz biegnący wokół parku tor przeszkód. Na swojej drodze napotkacie mosty linowe, ciekawe równoważnie i inne zadania sprawdzające Waszą cierpliwość i wytrzmałość, uwierzcie mi wiele z nich nie jest łatwa. W parku znajdziecie również siłownię plenerową i ciekawą konstrukcję z kół połączonych linami, po kołach musicie dostać się do środka okręgu.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Park Henrykowski – co jeszcze?

Warto śledzić informacje o parku, gdyż w najbliższej przyszłości ma tu powstać wodny plac zabaw. Był to jeden ze zwycięskich projektów w zeszłorocznej edycji budżetu partycypacyjnego. Obecnie obiekt jest w fazie planowania, ale trzymajmy kciuki za szybką realizację. W trakcie wakacji jest organizowanych sporo atrakcji dla młodszych i starszych, między innymi kino plenerowe.

W samym parku jest sporo drzew, można się tu wybrać z kocem i posiedzieć na trawie, w parku jest wygrodzona strefa dla psów, więc trawniki są bezpieczne :). Około 10 minut spacerem są dwa duże dyskonty, gdzie można zaopatrzyć się w prowiant. Minusem jest brak toalety (awaryjnie po drugiej stronie ulicy jest Mc Donald).

Jeśli wybierzecie się samochodem albo rowerem polecamy Waszej uwadze inne parki na Białołęce:

Gdzie na plac zabaw? – Zielona Białołęka

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *