Park Ewolucji w Sławutówku, czyli co robić nad morzem gdy zimno i wieje

Znając kaprysy naszego Bałtyku, w tym roku zanim jeszcze wybraliśmy nocleg, ja już szukałam atrakcji, które pomogą nam przetrwać niepogodę. Na jednym z portali znalazłam reklamę Parku Ewolucji i natychmiast wpisałam go na naszą wakacyjną listę. Park Ewolucji w Sławutówku to pomysł na fajnie spędzony dzień, nawet gdy zimno i wieje.

Park Ewolucji w Sławutówku to nowe miejsce na nadbałtyckiej mapie atrakcji. Został otwarty zaledwie rok temu i jest to miejsce zdecydowanie warte polecenia dla dzieci w każdym wieku, nawet tych trzydziestoletnich. Zapraszamy Was na wspólną wycieczkę do parku.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Park Ewolucji w Sławutówku – z wizytą u Flinstonów

Na prawo od wejścia znajdziecie atrakcje rodem z bajki o Flinstonach. Są tu duże samochody, podobne do tych którymi jeździli Fred i Barney. Podobnie jak w bajce są one napędzane siłą naszych nóg. Z tą różnicą, że jaskiniowcy odpychali się nogami, a pojazdy w Parku Ewolucji są napędzane pedałami. Samochody są ciężkie i prawdopodobnie przejażdżka będzie wymagała wsparcia rodziców, ale zabawa naprawdę jest świetna.

mamocorobimy.pl

Dla zwolenników mniej wymagających atrakcji jest opcja przejażdżki pociągiem. Wystarczy wygodnie rozsiąść się w wagonie i poczekać, aż zawiadowca stacji wciśnie przycisk uruchamiający pociąg. Po drodze możecie obejrzeć figury postaci z bajki o Flinstonach. Pociągiem możecie jeździć tyle razy, ile macie ochotę, a raczej ile razy ochotę mają Wasze dzieci. Szczęśliwie pociąg jeździ w kółko, bo biorąc pod uwagę dystans, jaki przebyła Natala jeżdżąc w te i z powrotem pewnie dotarlibyśmy do Warszawy, a mi jakoś nad Bałtykiem się spodobało i wracać nie mam ochoty.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

 

Park Ewolucji – kino i batyskaf

Obok pociągu znajduje się niewielki drewniany budynek, w którym mieści się kino. Spotkacie tam sympatycznego dinozaura, który opowie Wam o sobie i zaprosi do wspólnej zabawy. Na mnie ogromne wrażenie zrobił film o powstaniu Ziemi, naprawdę piękna animacja. Seans trwa kilkanaście minut i jest wyświetlany co pół godziny.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Dla starszych polecam wizytę w Batyskafie. Warto ustawić się w kolejce sporo wcześniej, bo chętnych jest bardzo dużo. Seanse wyświetlane są o pełnych godzinach (choć dziś ze względu na ogromną liczbę chętnych zwiększono częstotliwość do pół godziny). Batyskaf to seans w 3D z dodatkowymi efektami – seans oglądacie na ruchomych platformach, a na koniec… w sumie to nie będę zdradzać, wpadnijcie do Parku Ewolucji i sprawdźcie sami. Pomimo tłumu chętnych i ogromnych emocji wśród dzieci – tych dużych i małych – obsługa staje na wysokości zadania. Panie bardzo dbają o bezpieczeństwo, na platformie nie wolno przebywać z dzieckiem, co obsługa sprawdziła przed seansem.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Park Ewolucji – dinozaury i plac zabaw

Po odwiedzeniu Batyskafu wejdziecie do głównej części Parku Ewolucji, czyli do Parku Dinozaurów. Spotkacie tu mniejsze i większe gady, obok każdego jest tabliczka z opisem zwierzęcia. Możecie też wejść do wioski jaskiniowców i zrobić sobie zdjęcie z mamutem.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Na mnie największe wrażenie zrobił plac zabaw. Jak dla mnie – najlepszy, najfajniejszy na jakim do tej pory byłam. Plac zabaw to zespół ogromnych domków połączonych mostami, na górę wejdziecie po schodach, linowych drabinkach. Jest mnóstwo zjeżdżalni, prostych i pokręconych. W domkach znajdziecie basen z kulkami, stoliki z różnymi zabawkami. Są też huśtawki. Całość jest naprawdę ogromna. Ja, jako osoba dorosła, miałam mnóstwo frajdy z biegania po konstrukcjach, a Natala oszalała z radości. Park Ewolucji w Sławutówku warto odwiedzić nawet dla samego placu zabaw.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Park Ewolucji – informacje praktyczne

Obok parku znajduje się bardzo duży parking. Na miejscu są dwa bary, w jednym zjecie pizze, a w drugim dania obiadowe. Jedzenie typowo barowe, więc jeśli złapie Was głód to jest, gdzie się posilić, ale myślę, że w okolicy znajdziecie miejsca, gdzie można dużo lepiej zjeść. Są gofry, kawa i lody. Toalety są przed kasami przy wejściu do Parku oraz na terenie obiektu, na lewo od kas, obok placu zabaw. Nie znalazłam na miejscu pokoju dla rodziców z małymi dziećmi ani przewijaka. Z Parku wyjdziecie poprzez sklep z pamiątkami. Na terenie Parku obowiązuje zakaz palenia, co jest egzekwowane przez obsługę.

Park Ewolucji cały czas się rozbudowuje. Na kolejny sezon szykują się nowe atrakcje. Miejsce ma ogromny potencjał. Jest pięknie zaprojektowane, pełne zieleni, bezpieczne dla dzieci. My bawiliśmy się doskonale i za rok na pewno wrócimy sprawdzić, co jeszcze pojawiło się w Parku.

A na koniec wycieczki miałam marzenie – mieć chociaż jedno zdjęcie z Natalą. Skutki prezentuję poniżej – Mamo, pociąg!!! Jeszcze raz!!!!!

mamocorobimy.pl

2 thoughts on “Park Ewolucji w Sławutówku, czyli co robić nad morzem gdy zimno i wieje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *