Naturalny plac zabaw w Cegielni

Do naszego leśnego przewodnika trafia kolejne miejsce – naturalny plac zabaw w Cegielni. To nie tylko miejsce na dobrą zabawę dla dzieci, ale także pomysł na spacer.

Cegielnia to wieś położona na północ od Warszawy, obok Radzymina. Miejsce jest na tyle blisko, że idealnie nadaje się na krótką wycieczkę. Z Białołęki jechaliśmy tu około 20 minut. Naturalny plac zabaw w Cegielni zbudowano ze środków unijnych. Z tego, co czytałam spory wkład miała też lokalna społeczność. Mieszkańcy pomagali przy budowie, czy porządkowaniu terenu. I tak oto, wspólnymi siłami dzieciaki zyskały wspaniałe miejsce do zabawy, a dorośli do odpoczynku.

cegielnia plac zabaw

Naturalny plac zabaw w Cegielni

Plac zabaw znajduje się na ogrodzonym terenie tuż pod lasem. Bez problemu zaparkujecie tutaj samochód. Przed wejściem znajduje się przenośna toaleta. Na terenie wydzielono miejsce na boisko do piłki nożnej i piłki siatkowej. Jest duża tyrolka, ławki, wiata ze stołami. Po lewo od wejścia jest kilka urządzeń siłowni plenerowej. Na dzieciaki czeka duża górka, która w zimie będzie idealna na sanki. Gdy nie ma śniegu, świetnie nadje się do biegania w górę i w dół, a także wspinania się po stromych zboczach.

Sam plac zabaw, a właściwie nieplac zabaw, nie jest duży. Ale to nie przeszkadzało Natalce bawić się tu prawie 3 godziny. Całość jest podzielona na dwie części. Pierwsza, zbudowana na piasku. Znajduje się tu drewniany domek z drabinkami, zjeżdżalnią i mnóstwo piasku. Miejsce w sam raz dla młodszych użytkowników. Druga część wysypana jest barwioną korą/ścinkami drewna. Tutaj jest spory domek, do którego z jednej strony, można wspiąć się po linie albo po drabinkach. Z drugiej strony prowadzi do niego drewniany mostek. W środku jest stół i ławeczki. Natala urządziła tam restaurację. Oprócz tego jest tu niewielki pagórek i ukryty w nim tunel. Obok znajdują się huśtawki i równoważnia. W kącie za altanką ustawiono wielkie snopy siana, po których można się wspinać, skakać i zrobić z nich wszystko, co podpowie wyobraźnia.

Naturalny plac zabaw w Cegielni – spacer po okolicy

Natalka bawiła się tak długo, że pozostało nam niewiele czasu na spacer. W okolicy są domki jednorodzinne i duży las. Nie ma tu żadnych ścieżek dydaktycznych, ale jest to przyjemne miejsce na spacer. W zasadzie byłoby idealnie, gdyby nie wszechobecne śmieci. Niestety w lesie zamiast grzybów, żołędzi i innych skarbów na ziemi leżą plastikowe butelki, opakowania po jedzeniu, a gdzieniegdzie całe worki ze śmieciami. Szkoda, że ludzie nie dbają o takie miejsca. Zamiast zbierać szyszki i żołędzie, co krok potykaliśmy się o śmieci. Mimo wszystko miejsce jest warte odwiedzenia. Przede wszystkim ze względu na świetny plac zabaw.

Naturalny plac zabaw w Cegielni podaję znajduje się dokładnie tutaj.

 

 

Jeśli spodobał się Wam naturalny plac zabaw w Cegielni zajrzyjcie do naszego przewodnika po lasach Warszawy i okolic:

Leśny przewodnik – miejsca na spacer i świetną zabawę

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *