Mały Konstruktor Junior – zestaw klocków od firmy Alexander

Jeśli miałabym wybrać jeden prezent, który będzie zawsze trafiony dla dziecka w każdym wieku, postawiłabym na klocki. W sklepach jest ich mnóstwo – miękkich, drewnianych, sensorycznych, nieśmiertelnych Lego. Dziś chcę Wam pokazać zestaw klocków od firmy Alexander „Mały Konstruktor Junior”.

Klocki to zabawka, która doskonale rozwija kreatywność. Dają one nieskończenie wiele możliwości zabawy. Budowanie coraz to nowych rzeczy, nie tylko wymaga cierpliwości, ale to również świetne ćwiczenie dla małej motoryki. Natalka i Kamil spędzają na zabawie klockami bardzo dużo czasu. Więc kiedy do naszego domu przyniosłam wielkie pudło gier od firmy Alexander pierwszą rzeczą, którą oboje chcieli otworzyć był zestaw konstrukcyjny z samolotem. Ceny zestawów na Ceneo.pl wahają się od około 23zł do 35zł, więc będzie to doskonały drobiazg na przykład na Mikołajki.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Mały Konstruktor Junior – co to?

Mały konstruktor Junior to nie tylko zestaw klocków. To również zabawka, która możecie zbudować razem z Waszymi dziećmi. W środku znajdziecie drewniane deseczki z otworami oraz zestaw plastikowych śrubek i nakrętek w różnych kolorach. Dodatkowo są dwa śrubokręty i klucze do skręcania i odkręcania. Wszystkie elementy są bardzo porządnie wykonane. Są również duże, więc nie ma obaw, że mogą zostać połknięte przez maluchy. W zestawach z samochodami są dodatkowo koła. Oczywiście w środku znajduje się również instrukcja, jak krok po kroku wykonać zabawkę.

mamocorobimy.pl

Mały Konstruktor Junior – dla kogo?

Zgodnie z informacją na pudełku zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 4 lat. Jednak niespełna trzyletnia Natalka doskonale dała sobie z nimi radę. Elementy są duże, co zdecydowanie ułatwia zabawę. To co zainteresowało ją na początek to skręcanie i rozkręcanie śrubek z nakrętkami. Do zbudowania samolotu potrzebowała pomocy Taty, bo „Tata jest dzielny :)”. Natalka pomagała podając Kamilowi elementy w odpowiednim kolorze czy przytrzymując części konstrukcji. Jeśli znudzi się Wam zabawa samolotem możecie próbować tworzyć inne budowle. Obecnie Natala bawi się doskonale siedząc ze śrubokrętem i rozkręcając to co wczoraj złożył Tata ;).

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Jeśli spodobał się Wam samolot zajrzyjcie fanpage firmy Alexander, bo tam do niedzieli można zgarnąć zestaw Mały Konstruktor Junior. A w kolejne piątki następne konkursy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *