Leśny plac zabaw w Powsinie przy Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej

Miałam wrażenie, że w Parku Kultury w Powsinie, jest już wszystko, co gwarantuje spędzenie idealnego dnia. Wygląda na to, że trochę się myliłam w tej kwestii. Jeśli mieliście podobne odczucia to musicie zobaczyć otwarty kilka dni temu leśny plac zabaw przy Centrum Edukacji Przyrodniczo-leśnej.

Basen, wodny plac zabaw, boiska do gry, miejsce do spacerów i przejażdżek rowerowych. Jeden z niewielu placów zabaw w Warszawie, który jest skryty w cieniu drzew. W Powsinie można siedzieć godzinami i nadal mieć mało. A do tego wszystkiego kilka dni temu dołączył jeszcze przepiękny leśny plac zabaw. Wszyscy, którzy poczuli się nieco zawiedzeni placem zabaw w parku Ujazdowskim, na pewno zakochają się tym miejscu. Plac zabaw znajduje się przy budynku Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej. To miejsce, gdzie nie tylko można fajnie się bawić, ale również dużo nauczyć.

leśny plac zabaw w Powsinie

mamocorobimy.plplac zabaw w Powsinie

mamocorobimy.plleśny plac zabaw Powsin

mamocorobimy.pl

Leśny plac zabaw w Powsinie – co tu znajdziecie

Plac zabaw mieści się tuż obok Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich. Lasy na terenie Warszawy mają naprawdę dużo do zaoferowania najmłodszym. Znajdziecie tu kapitalne place zabaw i miejsca do odpoczynku, jak chociażby w Lesie na Marysinie czy w Lesie Bródnowskim. Plac zabaw w Powsinie jest idealnie wkomponowany w otoczenie. Jest tu mnóstwo zieleni, podłoże zostało wysypane korą, piaskiem, w innych miejscach rośne trawa, ścieżki zostały utwardzone. Znajdziecie tu tory przeszkód, ciekawe konstrukcje do wspinania, zjeżdżalnię i domek, z którego możecie obserwować okolicę za pomocą lornetki-sowy. Obok domku przebiega również trasa kulodromu. Wewnątrz górek przebiegają tunele. Są piaskownice wyglądające jak ptasie gniazda. Pod płotem gęsto rosną drzewa, w których można stworzyć fantastyczną bazę.

leśny plac zabaw Warszawa

mamocorobimy.plleśny plac zabaw Powsin

mamocorobimy.pl

leśny plac zabaw w Powsinie mamocorobimy.pl

Warto się tu wybrać większą ekipą. Myślę, że dzieciaki mogą tu spędzić długie godziny chowając się, pokonując przeszkody i wymyślając kolejne scenariusze zabaw. To miejsce, które zdecydowanie wspiera kreatywność i wspólną zabawę. Nie ma tu wielu elementów, ale każdy z nich jest wyjątkowy. Wiele z rozwiązań widziałam po raz pierwszy.

naturalny plac zabaw w Powsinie

mamocorobimy.plnaturalny plac zabaw w Powsinie

mamocorobimy.plPowsin leśny plac zabaw

mamocorobimy.plPowsin naturalny plac zabaw

mamocorobimy.pl

Leśny plac zabaw w Powsinie – informacje praktyczne

Najłatwiej dostaniecie się tutaj dojeżdżając do pętli autobusowej przy Parku Kultury w Powsinie. Jest tu też duży parking. Stąd to już zaledwie kilka minut spacerem. Na terenie Parku Kultury w Powsinie są toalety, bar, kawiarnia, miejsce, gdzie można zjeść obiad i napić się czegoś. Drobne przekąski warto wziąć ze sobą. Odwiedziny w Centrum możecie połączyć z wizytą na basenie, o którym pisałyśmy tutaj. Koniecznie pospacerujcie też wokół budynku Centrum. Jest tu stara drewniana leśniczówka, domki dla owadów, ścieżka sensoryczna, wielkie, grzyby i inne dary lasu. Znajdziecie tu również fantastyczne tablice edukacyjne o leśnych zwierzętach i roślinach. Dowiecie się, jak wyglądają budki lęgowe poszczególnych gatunków ptaków i dotkniecie różnych drzew, poznacie ich nazwy i owoce, które dają.

Powsin leśniczówka

mamocorobimy.pl

centrum edukacji przyrodniczo-leśnej Powsin

mamocorobimy.plCentrum edukacji przyrodniczo-leśnej w Powsinie

mamocorobimy.plpowsin leśny plac zabaw

mamocorobimy.pl

 

Jeśli się Wam podoba koniecznie odwiedźcie też:

Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie

Spacer nad Wkrą – wyprawa w korony drzew

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *