Łazienki Królewskie jesienią

Lubimy nasze małe podróże. Rano przygotowujemy wałówkę, nie bez powodu umieściłam to na miejscu pierwszym, bo przecież pytanie „Mamo, masz coś do jedzenia?” pada jeszcze zanim dotrzemy na przystanek autobusowy lub przed wyjazdem z garażu…Dzidziolindy pakują inne NIEZBĘDNE szpargały. Katarzynka jest bezdyskusyjnym mistrzem – zawsze musi zabrać ze sobą COŚ. Zawsze negocjujemy, żeby zabrała ze sobą rzeczy, które zmieszczą się do jednej torebki. Zazwyczaj „wszystko” stanowi najpotrzebniejszą rzecz, którą musi ze sobą zabrać. Katarzynka najchętniej założyłaby na siebie plecak, torebkę, nerkę i jeszcze torebunie z lalą do ręki- dlaczego? – „bo mamo, jak mi się będzie nudziło?” I wiecie co? Nigdy nie otwiera tej torebki, nie ma na to czasu i mało tego, zbiera mnóstwo skarbów na tych naszych wyprawach: kwiatki, liście, patyki, a hitem są znalezione błyszczące papierki (śmieci znalezione znaczy się). Zbiera z powagą, bo przecież Ona będzie z tego robić prace… i wszystko to na koniec ląduje w siatce pod wózkiem, bo w torebuni nie ma miejsca:-)
Moje dzieciaki uwielbiają przemieszczać się za pomocą różnych sprzętów. Kasia korzysta z hulajnogi, mknie na rowerze biegowym i świetnie daje sobie radę na rowerze takim z pedałami. Maksio goni ją na rowerku biegowym puky. Maksio prędzej zaczął na nim jeździć, zanim nauczył się samodzielnie chodzić i nie wyobraża sobie spaceru, czy jakiegokolwiek wyjścia z domu bez swojego rowerka. Bierzemy cały majdan i ruszamy w drogę.
Kierunek Łazienki Królewskie
Pierwsze pytanie Katarzynki po wejściu do ogrodów brzmiało – „czy tu król robił kupę?” cudownie piękne dziecięce myślenie, prawda? W moich śmiałych planach miałam zwiedzanie Pałacu na Wyspie z królewską galerią obrazów ale życie napisało inny scenariusz. Dzieciaki biegały za wiewiórkami, karmiły kaczki, śledziły pawie, biegały po Amfiteatrze i odkrywały tajemnicze ścieżki. Jest to miejsce, do którego niebawem powrócimy, bo warto je odwiedzić o każdej porze roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *