Las na Kole – dla miłośników przygód i pociągów

Dziś rano Natala wstała i zarządziła, że chce do lasu. Lista osób, którą chciała zaprosić była dość długa. Niestety mogłam jej zaproponować jedynie swoje towarzystwo i Psi Patrol w plecaku. Ruszamy – kierunek Las na Kole.

Uroczysko Las na Kole to niewielkie, ale naprawdę warte odwiedzenia miejsce na Woli. Jest połączony z Parkiem Księcia Janusza. Bez problemu dojedziecie tu komunikacją miejską. Sądzę też, że nie powinno być problemu z parkowaniem w okolicznych uliczkach. To idealne miejsce na wycieczkę rowerową, wokół lasu są ścieżki rowerowe. Teren nie jest duży, więc maluchy dadzą radę, ale ścieżek jest na tyle dużo, że co chwila można okrywać nowe niespodzianki. Ścieżki są utwardzone i szerokie, więc spokojnie możecie tu wybrać się na spacer z wózkiem.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl 

mamocorobimy.pl 

mamocorobimy.pl

Las na Kole – las pełen niespodzianek

Las na Kole to miejsce świetne na spacery, rower, są tu wyznaczone ścieżki dla biegaczy. Na najmłodszych czekają dwa place zabaw, warto, więc zabrać zabawki do piaskownicy. Wzdłuż ścieżek, co kilkadziesiąt metrów znajdują się urządzenia do ćwiczeń. Fajnie, że nie są skupione w jednym miejscu. Natala miała wiele radochy w ich poszukiwaniu. Znajdziecie tu również ławki, a także domki/altanki, w których można odpocząć i zrobić piknik. Las na Kole przecinają tory kolejowe. Nam udało się wypatrzeć dwa pociągi towarowe. Dla Natalki była to wielka atrakcja – po pierwsze wyglądały zupełnie inaczej niż, te które do tej pory widziała, po drugie jechały dosyć powoli, więc mogła je dokładnie obejrzeć.

mamocorobimy.pl 

mamocorobimy.pl 

mamocorobimy.pl 

mamocorobimy.pl

Poza tym las sam w sobie pełen jest tajemnic i niespodzianek. Podczas spaceru trafiłyśmy na przewróconą sosnę, Natalka wypatrzyła na niej świeżą kropelkę żywicy i maleńkie zielone szyszki. Próbowała też po niej chodzić. Są też szyszki, patyki, kamienie i tysiące skarbów, które dociążają mamine torebki ;). Las na Kole ma też swoje nieduże bunkry, ale niestety nie udało nam się już do nich dotrzeć.

mamocorobimy.pl 

mamocorobimy.pl 

mamocorobimy.pl 

mamocorobimy.pl 

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Las na Kole – park Księcia Janusza

Las na Kole łączy się bezpośrednio z parkiem Księcia Janusza. Nie jest to miejsce, do którego warto jechać specjalnie z drugiego końca miasta (bliskość trasy S8 i hałas nie sprzyjają odpoczynkowi), ale jeśli będziecie w okolicy koniecznie tu zajrzyjcie. Znajdziecie tu spory i naprawdę ciekawy plac zabaw. Ja zakochałam się w rodzinnej huśtawce (zdjęcie jest niżej to długa huśtawka z dwoma zabezpieczonymi miejscami dla maluchów, a pośrodku dwoma miejscami dla starszaków). Dla maluchów jest mała konstrukcja ze zjeżdżalnią, samochód, piaskownica i platforma na sprężynie do balansowania. Część dla starszych dzieci pokryta jest piaskiem. Jest tu duża konstrukcja ze zjeżdżalniami i torem przeszkód dookoła, huśtawki, drabinki, karuzela. Na terenie parku znajduje się tor dla rowerów, hulajnóg, a bliżej lasu jest pasieka.

mamocorobimy.pl 

mamocorobimy.pl 

mamocorobimy.pl 

mamocorobimy.pl 

mamocorobimy.pl

Zobaczcie też nasze inne propozycje dla leśnych dzieci w Warszawie:

Las Sobieskiego na Marysinie – podróż do korzeni

Las Bródnowski – tu gdzie zaczyna się Warszawa

 

 

 

 

 

2 thoughts on “Las na Kole – dla miłośników przygód i pociągów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *