Las Młociński – ścieżka dydaktyczna i leśny plac zabaw

Las Młociński to doskonałe miejsce na spacer, ognisko i piknik. My uwielbiamy tamtejszy leśny plac zabaw. Prawdopodobnie największy w Warszawie.

Bardzo lubię wczesną jesień w lesie. Las jest wtedy pełen kolorów i skarbów. Co prawda nie znam się na grzybach i nie miałabym odwagi ich zbierać, ale Natalce i tak sprawia wielką frajdę ich poszukiwanie. Poza tym żołędzie i kolorowe liście ważą nieco mniej niż ukochane przez Natalę kamienie. Las Młociński to miejsce, które odwiedzamy dosyć często, a dziś zabieram tam Was razem z nami. Na miejsce dojedziecie komunikacją miejską albo samochodem. Jadać trasą na Łomianki musicie skręcić przy Mc Donaldzie. Następnie trzeba dojechać do samego końca ulicy, tam jest sporo miejsc parkingowych.

Las Młociński – ścieżka dydaktyczna i trasy biegowe

Wejście na ścieżkę dydaktyczną znajduje się od strony ulicy Papirusów, przed polaną. Tuż obok znajdziecie siłownię plenerową. Poza tym na ścieżkę wchodzi się przez drewnianą bramę, więc na pewno nie przeoczycie tego miejsca. Ścieżka dydaktyczna składa się z 11 tablic, które opowiadają o życiu lasu i jego mieszkańców. Są tu dwie kładki – jedną na początku nad łąką (na którą nie można wchodzić!!! o czym informują tablice) i druga pod koniec trasy. Po drodze jest sporo ławek, kosze na śmieci. Mniej więcej w połowie drogi znajduje się leśna, drewniana siłownia plenerowa. Ze ścieżki można też zejść bezpośrednio na Wisłę do przystani Młociny. Ścieżka jest szeroka i utwardzona. To idealne miejsce na rower i spacer z wózkiem. Część ścieżki pokrywa się z trasami biegowymi.

Las Młociński – leśny plac zabaw

Plac zabaw w lesie Młocińskim to, podobnie jak leśny plac zabaw na Bemowie, to wygrany projekt z budżetu partycypacyjnego. Jest on podzielony na dwie części. Jedna nieogrodzona, raczej dla starszaków. Tu znajduje się tyrolka, wielka wieża ze zjeżdżalnią (28.09.2019 była zamknięta), mniejsze zjeżdżalnie, linarium i bardzo fajny tor przeszkód z linami, łańcuchami i kładkami. Mniejsza część jest ogrodzona wysokim drewnianym płotem. W środku znajdziecie drewniane domki z kładkami i zjeżdżalniami, są huśtawki, bujaki, karuzela. Na środku jest wydzielona piaskownica, choć jak dla mnie to cały ten plac zabaw jest jedną wielką piaskownicą.

Plac zabaw znajduje się na polanie rekreacyjnej. Znajdują się tu miejsca na ogniska, można rozpalić grilla. Są wiaty piknikowe. Podczas naszego pobytu odbywało się tu kilka imprez urodzinowych dla dzieciaków. Myślę, że to świetne miejsce. Na terenie lasu można dzieciakom zorganizować podchody albo poszukiwanie skarbów, a potem wszyscy spotykają się na piknik i zabawę na placu zabaw. Obok polany jest parking, na którym postawiono przenośne toalety. Jeśli będziecie się tu wybierać to napoje i jedzenie zabierzcie ze sobą, bo do najbliższego sklepu jest dość daleko. Obok znajduje się jedynie Mc Donald.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *