Las Bródnowski – nowy, leśny plac zabaw już otwarty

Z Bródnem obydwie jesteśmy związane od dziecka. Jest tu miejsce magiczne, z którym łączy nas wiele wspomnień. Nie ważne zimą, wiosną, latem czy jesienią – Las Bródnowski to miejsce warte odwiedzenia o każdej porze roku, bo o każdej znajdziecie tam coś ciekawego. A całkiem niedawno pojawiła się tu kolejna atrakcja – wspaniały leśny plac zabaw.

Zimą wpadnijcie na sanki i narty biegowe, w cieplejszy dzień odwiedźcie place zabaw, jesienią pozbierajcie kolorowe liście i żołędzie, wiosną wybierzcie się na spacer wzdłuż ścieżki edukacyjnej. Las Bródnowski otaczają ścieżki rowerowe, w pobliskim centrum handlowym jest duży parking, a w okolicy sporo knajp, w których można odpocząć i zjeść obiad po spacerze (np. Curry House, w którym znajdziecie fajny kącik dla dzieci z domkiem na antresoli).

Las Bródnowski – polana, grodzisko i plac zabaw

Zaraz po wejściu do lasu od strony ulicy Św. Wincentego natkniemy się na drewnianą bramę. Po przejściu przez nią znajdziemy się na ogromnej polanie. To właśnie tu znajdziecie najnowszą atrakcję dla maluchów. Piękny, leśny plac zabaw, a na nim huśtawki – tradycyjne i bocianie gniazdo. Wielki tor przeszkód z mostami linowymi, równoważniami i innymi przeszkodami. Obok placu zabaw znajdują się tablice z memo, kółko i krzyżyk oraz drewniane koraliki. Wokoło są altanki, ławki. Całość zbudowano na piaszczystym podłożu, więc nie zapomnijcie zabawek do piasku. Jesień sprzyja tworzeniu pięknych budowli i obrazów na piasku. Z kolorowych liści, patyków i żołędzi powstały ogniska, domki dla „robaczków” i jesienne krajobrazy. Plac zabaw został zbudowany na miejscu poprzedniego. Trochę żałuję, że poprzednie konstrukcje zostały zburzone, bo pomimo tego, że służyły dzieciom już od wielu lat nadal były w bardzo dobrym stanie.

W głębi Polany znajdziecie pozostałości grodziska. Gród Bródno była najstarszą osadą znajdującą się na terenie Warszawy, a jego nazwa pochodzi od brodu, przy którym się znajdował. Spacerując po polanie napotkacie tablice edukacyjne związane z historią miejsca oraz opowiadające o życiu ludzi, którzy niegdyś tu mieszkali. Spacerując po lesie znajdziecie tabliczki z nazwami drzew oraz duże tablice edukacyjne opowiadające o budowie lasu, jego mieszkańcach, roślinach, a nawet zadania matematyczne. Wizyta w lesie bródnowskim to nie tylko fajny spacer, ale także lekcja historii, biologii na świeżym powietrzu. Przy głównej drodze znajdziecie kolejną siłownię plenerową, tym razem drewnianą z mnóstwem zadań do wykonania.

Las Bródnowski to miejsce, które koniecznie musicie odwiedzić zimą. W okolicy placu zabaw są niewielkie górki idealne dla początkujących saneczkarzy, to tu Natalka zaliczyła swój pierwszy spacer na sankach. W pobliżu CH Targówek znajduje się spora górka dla starszych miłośników tego środka transportu. Zimą spotkacie tu również wiele osób jeżdżących na nartach biegowych po leśnych ścieżkach. Wtedy też w pobliże okolicznych osiedli podchodzą dziki szukające jedzenia. Nie ryzykowałabym podchodzenia do nich, ale Natalka z przyjemnością obserwowała je z daleka.

Las Bródnowski – leśny plac zabaw

Niestety nie za bardzo nadaje się na odwiedzi w lato, bo słońce pali tam niemiłosiernie, za to będzie idealny w chłodniejsze dni. Plac zabaw znajduje się nad Kanałem Zaciszańskim dojedziecie do niego od ulicy Młodzieńczej. Jak na leśny plac zabaw przystało większość konstrukcji zrobiona jest z drewna. Znajdziecie tu dwa domki ze zjeżdżalniami, ciekawe huśtawki uplecione z lin, hamak, tor przeszkód. Dla maluchów są bujaki w kształcie pszczół i mniejsze huśtawki. Całość została zbudowana na piasku, więc koniecznie zabierzcie ze sobą wiaderka, foremki i łopatki. Jest dużo ławek, altanki, miejsca do odpoczynku. Tuż obok jest nieduży parking i stojaki dla rowerów. Wzdłuż placów zabaw biegnie ścieżka rowerowa. Przy placu zabaw jest toaleta typu toi-toi.

A poniżej znajdziecie kolejne leśne place zabaw w Warszawie i okolicy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *