Lalaboom – wielofunkcyjne kulko-klocki firmy Trefl

Firmę Trefl większość z Was kojarzy pewnie głównie z puzzli i gier. Jakiś czas temu podczas poszukiwania pomocy na zajęcia natknęłam się na serię wielofunkcyjnych kulko-klocków Lalaboom. 

Lalaboom te zestaw koralików, a w zasadzie koraliko-klocków. Występują w 10 kolorach i 12 kształtach. Dodatkowo mają 16 różnych faktur. Zabawka jest dedykowana dzieciom od 10 miesięcy do 3 lat, dlatego wydały mi się idealne dla moich zajęciowych maluchów. Jednak po zabawie z prawie 4 letnią Natalką, jestem pewna, że doskonale sprawdzą się również dla starszych dzieci. To jedna z tych zabawek, które rosną razem z dzieckiem.

Lalaboom

 mamocorobimy.pl

klocki lalaboom

mamocorobimy.pl

klocki trefl

mamcorobimy.pl

Seria Lalaboom to kilkanaście zestawów. W niektórych z nich znajdziecie same klocki, które w zupełności wystarczą do zabawy. Dodatkowo możecie kupić gąsienicę, stolik, wyspę czy inne podstawki, które urozmaicą zabawę.

kulko klocki lalaboom

mamocorobimy.pl

Lalaboom – dla malucha

Seria Lalaboom zgodnie z informacją na opakowaniu przeznaczona jest dla dzieci od 10 miesięcy do 3 lat. Choć uważam, że z powodzeniem nada się i dla młodszych i starszych dzieciaków (pomysły dla starszaków pokażę Wam niżej). W instrukcji znajdziecie 5 propozycji na zabawę:

  • łączenie/wpinanie klocków
  • skręcanie (każdy koralik składa się z dwóch części)
  • mieszanie ze sobą różnych elementów
  • budowanie wieży i innych przestrzennych konstrukcji
  • nawlekanie – do zestawów dołączony jest sznurek z patyczkiem do nawlekania.

klocki lalaboom

mamocorobimy.pl

klocki lalaboom

mamocorobimy.pl

To również doskonała bazy do rozmowy o kolorach. Różnorodne faktury sprawdzą się przy prostych masażykach, możecie je turlać stopami lub dłońmi. Większe zestawy doskonale sprawdzą się do zabaw z segregowaniem. Maluchy mogą dzielić klocki według kolorów, starszaki kształtów lub faktur. Maluchom, które jeszcze nie siedzą możecie nawlec koraliki na sznurek i zawiesić na macie lub stojaku takim jak ten z IKEA.

Lalaboom – dla starszaka

Lalaboom świetnie sprawdzi się również w przedszkolu i zabawie ze starszakiem. Poniżej nasze pomysły na zabawy ze starszakiem:

  • rytmy matematyczne – dorosły zaczyna układać sekwencję kolorów, a zadaniem dziecka jest jej kontynuowanie, u nas powstała rytmiczna gąsienica

klocki lalaboom

mamocorobimy.pl

  • układanka lewopółkulowa – dorosły przygotowuje wzór budowli, a dziecko ma za zadanie ją odwzorować; jeśli nie macie wystarczająco dużo klocków możecie przygotować obrazek lub zrobić zdjęcie budowli, a zadaniem dziecka jest zrobić taką samą (chętnie kupiłabym takie karty gotowe, myślę, że byłoby to świetne uzupełnienie zabawki dla starszych dzieci); podobne układanki robiłyśmy tutaj
  • liczmany – na sznurek dziecko nawleka podaną liczbę koralików, starsze dzieci możecie poprosić o dodanie lub odjęcie danej liczby koralików i sprawdzenie wyniku, sznurki dołączone do zestawy mogą być do tej zabawy za krótkie, ale z powodzeniem nada się każdy inny sznurek.

klocki lalaboom

mamocorobimy.pl

klocki lalaboom

mamocorobimy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *