Kapitan Nauka – nasze ulubione planszówki + PREZENT

Niedługo najkrótszy dzień w roku, a co za tym idzie najdłuższy wieczór. A na zimowe wieczory nie ma nic lepszego niż dobra planszówka. Tym razem pokażemy Wam nasze ulubione pozycje z wydawnictwa Kapitan Nauka.

Każde z naszych dzieci jest zupełnie inne. Ale jest jedno, co je łączy. Przy dobrej grze planszowej potrafią spędzić naprawdę długie godziny (no dobra, z godzinami może przesada, ale jest czas na kawę i przygotowanie wpisu na bloga 😉 ). Dziś mamy dla Was trzy propozycje, które będą wyzwaniem dla Waszych dzieci, ale również dla Was. Zobaczcie Zwierzaki Bystrzaki, Gotowanie i puzzle obserwacyjne „W domu”. A skoro idą święta to będzie i prezent – wszystkie gry od Kapitana Nauki teraz kupicie 20% taniej.

Kapitan Nauka – Zwierzaki Bystrzaki

To jedna z moich ulubionych planszówek, przeznaczona dla dzieci od 3 do 7 lat. Jednak spokojnie poradzą sobie z nią młodsze dzieci. W pudełku znajdziecie sporą planszę z rysunkiem dżungli, 24 kartonowe żetony i 80 kart. W dołączonej książeczce jest aż 11 pomysłów na wspólną zabawę. Maluchy możecie poprosić o odnalezienie ukrytych zwierząt. Na żetonach znajdziecie fragmenty dużej planszy, poproście dzieci o ułożenie ich na właściwym miejscu. Starszaki mogą zagrać w memory z użyciem kart ze zwierzętami. Trudność polega na tym, że niektóre zwierzęta wyglądają prawie identycznie. Różnią się na przykład jedynie kolorem pasków na grzbiecie. To jedna z gier, którą za każdym razem można odkrywać na nowo, przy każdej rozgrywce można modyfikować zasady tworząc nowe warianty zabawy. Zwierzaki Bystrzaki to planszówka dla całej rodziny, ale również taka, którą Wasze dziecko może bawić się samo.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Kapitan Nauka – Gotowanie

To, podobnie jak Zwierzaki Bystrzaki, nie tylko gra planszowa, ale pudełko z pomysłami na zabawę. W instrukcji znajdziecie 12 propozycji gier. Jestem jednak pewna, że z wykorzystaniem 4 talerzy z różnymi potrawami, 8 list zakupów i 36 żetonów wymyślicie jeszcze wiele innych wariantów rozgrywki. Kapitan Nauka zadbał także o edukację językową. Wszystkie produkty są podpisane również po angielsku, co pozwala na zabawę w dwóch językach. To także doskonały pretekst do rozmów o zdrowym żywieniu. Produkty możecie dzielić na owoce, warzywa, nabiał, a nawet zbudować z nich piramidę żywienia. W najprostszej wersji Gotowanie jest po prostu loteryjką obrazkową. Ale może być także początkiem innych zabaw. Z listą zakupów można pójść do sklepu i po zabawie z Kapitanem Nauką wspólnej ugotować zupę lub zrobić pizze. Wszystkie elementy są z wykonane z grubego kartonu. Przeżyły nawet próbę zjedzenia przez mojego 1,5 rocznego siostrzeńca.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Kapitan Nauka – puzzle obserwacyjne

Wśród puzzli obserwacyjnych macie do wyboru cztery zestawy. Dla czterolatków Kapitan Nauka przygotował układankę z 54 elementów „W domu” lub „Zwierzęta leśne”, a dla sześciolatków zestaw składający się ze 104 puzzli o Rycerzach lub pojazdach. Do każdej układanki dołączony jest plakat. Na czym więc polega ich wyjątkowość? Wokół obrazka znajduje się biała ramka, a na niej kilkadziesiąt przedmiotów. Zadaniem dzieci jest odnalezienie ich na głównej części obrazka. Jak się okazuje, ale nie jest to takie proste, nawet dla dorosłych.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Jeśli szukacie innych ciekawych gier planszowych zajrzyjcie tutaj:

Kapitan Nauka – pomysły na prezent do 25 zł

Pierwsze planszówki od Djeco

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *