Galeria Bzzz – dziecięca kraina w Centrum Nauki Kopernik

Są takie miejsca, o których wiedzą wszyscy. A potem spotykasz się ze znajomymi i nagle pada pytanie: „Ej, a wiecie, że w Centrum Nauki Kopernik podobno jest jakaś strefa dla dzieci?”. Wiemy! Ale tych, którzy nie wiedzą zapraszamy do Galerii Bzzz.

Paweł Beręsewicz, Moje Miasto Warszawa

Centrum Nauki Kopernik otwarto kilka lat temu, a my jakoś nigdy nie mogliśmy tam dotrzeć. Przerażały mnie legendy o niekończących się kolejkach. Kiedy odkryliśmy, że bilety można kupić przez Internet, postanowiliśmy spędzić w Centrum imieniny Mamy Kamila. Natala miała wtedy niewiele ponad rok i już wtedy Galeria Bzzz była dla niej miejscem fascynującym. Niedawno wróciliśmy tam z naszymi przyjaciółmi. A jeśli macie wątpliwości, czy Wasze dziecko nie jest za małe, zobaczcie jak w Centrum Nauki Kopernik bawili się 2,5-latka i 3,5-latek.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Galeria Bzzz – informacje praktyczne

Bilety, szczególnie jeśli planujecie wypad większą grupą, kupcie wcześniej. Pamiętajcie też, o tym żeby zarezerwować wejściówki do Galerii Bzzz. Wejście jest bezpłatne, w ramach biletu wstępu do Centrum Nauki Kopernik, ale musicie posiadać rezerwację. Jeśli jej nie posiadacie możecie spróbować poczekać przy wejściu, jeśli o danej godzinie nie zgłoszą się wszystkie osoby z rezerwacjami możecie zostać zaproszeni na ich miejsce lub liczyć na to, że ktoś wyjdzie wcześniej. Jeżeli bilety kupiliście przez internet, przy wejściu możecie zeskanować kod z telefonu lub wydrukować wejściówki w specjalnym biletomacie w okolicy kas. Na miejscu jest szatnia, ale jeśli nie chcecie stać w długiej kolejce tuż obok znajdują się szafki. Aby z nich skorzystać będziecie potrzebowali dwuzłotowej monety w ramach depozytu.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Zabawa w Galerii Bzzz trwa 70 minut, choć my chętnie zostalibyśmy tam kolejną godzinę. Po lewej stronie od wejścia znajduje się strefa wodnych zabaw, dlatego warto mieć ubranie na zmianę (włącznie z butami). Wystawa przeznaczona jest dla dzieci do 5 lat, każdy maluch pozostaje pod opieką dorosłego opiekuna. Galeria Bzzz jest miejscem, gdzie całą rodziną możecie odkrywać magiczny świat przyrody i nauki.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Galeria Bzzz – kraina pełna niespodzianek

Galeria Bzzz to miejsce pełne kryjówek i kryjóweczek, są miejsca do wspinania i do doświadczania, swoją przestrzeń znajdą hiperaktywne 2-latki i starsi intelektualiści. Tuż obok wejścia znajduje się łąka pełna dźwięków, usłyszycie je pociągając za sznurki. Dalej możecie zbudować drzewo, dotknąć je korzeni, przejść przez drewniane tunele. Jest tu most linowy, zjeżdżalnia, domek na drzewie i wielkie piankowe klocki, z który stworzycie kolorową łąkę. Jest ul i teatr cieni. Dla Natalki najlepszą częścią była zabawa wodzie. W długiej rynnie możecie sprawdzić, jak działa wir, zbudować system tam i zastawek.  Napompujecie wodę, będziecie sterować zaworami, a tonące kaczki i piłki wyciągniecie za pomocą siatki na ryby.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

     mamocorobimy.pl

 

mamocorobimy.pl

 

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

W ramach wizyty w Galerii odbywają się miniwarsztaty prowadzone przez edukatorów CNK. My trafiliśmy na zajęcia o tropach. Dzieciaki obejrzały rysunki zwierząt i śladów, jakie zostawiają. Następnie w ciastolinie odciskały tropy realnej wielkości. Po zabawie każdy otrzymał kartę, na której należało zebrać pieczątki przedstawiające tropy 6 zwierząt. Pieczątki były ukryte na terenie całej Galerii, dla ułatwienia przy każdej można było przez „lornetkę” podejrzeć dane zwierzę. Za zebranie wszystkich dzieci otrzymywały odznakę tropiciela.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

A następnym razem koniecznie wybierzecie się do POLIN, zobaczyć, jak się żyje „W Polsce Króla Maciusia”:

W Polsce króla Maciusia – wyjątkowa wystawa na 100-lecie odzyskania niepodległości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *