Flora Point – tu odnajdziesz magię świąt

Jeśli macie ochotę poczuć magię świąt to koniecznie musicie poznać to miejsce. Flora Point to zdecydowanie (nie)zwykłe centrum ogrodnicze.

Pamiętam, że będąc kilkuletnią dziewczynką, Babcia zabierała nas przed świętami na spacer, żeby pooglądać udekorowane świątecznie witryny sklepowe. Babcia pracowała na Miodowej, więc obowiązkowym punktem była również przejażdżka schodami ruchomymi przy Starym Mieście i wizyta w ruchomej szopce. Staram się kontynuować tradycję i co rok spacerujemy z Natalką po rozświetlonym Krakowskim Przedmieściu i Nowym Świecie. W tym roku odkryliśmy kolejne miejsce, gdzie można poczuć magię świąt i z pewnością będzie ono naszym stałym punktem w grudniu. Żeby nie przedłużać – krótki opis, kilka informacji praktycznych i pełno zdjęć, bo żadne słowa nie oddadzą uroku tego miejsca.

flora point kraina świętego mikołaja warszawa dekoracje świąteczne warszawa

Flora Point – dlaczego warto tu przyjechać

Przy wejściu powitają Was psy ciągnące zaprzęg. Po wejściu na teren Centrum szybko zobaczycie i usłyszycie trzy, ogromne śpiewające renifery. Niesamowite, jaką radość wywoływały wśród mniejszych i większych gości. Na zewnątrz jest jeszcze lodowiec z ruchomymi i śpiewającymi niedźwiedziami polarnymi.

W środku jest jeszcze bardziej magicznie. Oprócz tradycyjnych stroików, roślin, ozdób świątecznych, znajdziecie tu cały dział z pozytywkami, ruchomymi szopkami i zimowymi scenkami. Została z nich stworzona ogromna zimowo-świąteczna kraina, za pomocą przycisku można uruchomić tu pociąg. Znajdziecie tu również kilka pomieszczeń, każde urządzone w innym stylu. Jest sala z igloo, Eskimosami i śnieżnymi trollami. Natalka zdecydowanie zakochała się w różowym pokoju z jednorożcami, flamingami. Tutaj też wybrała sobie bombkę z jednorożcem, która zawiśnie na naszej choince. Na mnie największe wrażenie zrobiła sala leśna pełna mchu i zabawek wykonanych z naturalnych materiałów. Jest dekoracja z lodowcem, sala zimowa, gdzie spotkacie foki i pingwiny i wiele, wiele więcej.

kraina świętego mikołaja anin

kraina elfów warszawa dekoracje świąteczne flora point centrum ogrodnicze dla dzieci

Flora point – informacje praktyczne

Flora Point to (nie)zwykłe centrum ogrodnicze w Aninie przy Mrówczej 212. Można tu dojechać pociągiem lub samochodem. W weekendy na parkingu jest dosyć tłoczno, ale samochody co chwila przyjeżdżają i odjeżdżają, więc nie czekaliśmy się na wolne miejsce. Przy wjeździe na parking stoi ogromna śniegowa kula z jednorożcem w środku, więc na pewno nie przeoczycie tego miejsca. Jeśli wybieracie się tu z dziećmi to dobrze wiedzieć, że na miejscu jest toaleta dla klientów. Znajduje się w głębi budynku, obok biura Centrum.

 

 

1 thought on “Flora Point – tu odnajdziesz magię świąt

  1. U nas florapoint od lat jest punktem obowiązkowym 🙂 Jeździłam tam jeszcze jako dziecko z rodzicami po inspiracje choinkowe i najpiękniejsze ozdoby, teraz zabieram tam swoje dzieci. Co roku jest jeszcze piękniej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *