Przygotowanie ozdób świątecznych z dziećmi

Skoro grudzień, to czas na przygotowanie ozdób świątecznych. W tym roku stawiamy na ozdoby ze styropianu, ponieważ jest bardzo wdzięcznym współpracownikiem- łatwy w obróbce dla małych rączek, a efektowny nawet dla dorosłych krytyków sztuki.

Przyznam, że nawet mnie zaskoczył bałagan, bo brokat i cekiny zostaną w naszym domu już na zawsze, ale było warto, bo zawsze jest warto. Frajda Maksymiliana z biegania po brokatowo-cekinowej podłodze jest nie do opisania.

Ponad to, prace planowaliśmy na weekend tak żeby tata też miał szanse się wykazać, ale zostały przyśpieszone ze względu na wydarzenia z przedszkola. Kiermasz świąteczny w Kasi przedszkolu- wspaniale! Piękne prace przygotowane przez dzieci i rodziców na warsztatach świątecznych wystawione na sprzedaż za symboliczną kwotę. No niestety my w warsztatach nie braliśmy udziału, a Kasia bardzo chciała coś kupić, na co się nie zgodziłam. A dlaczego? Ano byłam świadkiem jak podeszło dziecko i szukało swojej pracy robionej z rodzicem i nie mogło jej znaleźć, ponieważ praca została kupiona przez inne dziecko- afera gotowa. Uruchomiły się we mnie wszystkie pokłady empatii i postanowiłam nie robić tego innemu dziecku, bo Kasia chce wejść w posiadanie jego różowej ozdoby z oczami, a znałam nasze plany i byłam pewna, że Kasia będzie szczęśliwa przygotowując własnoręcznie ozdoby. Zabrałam zapłakaną Kasię do domu i zaczęliśmy tworzyć:)

Przygotowanie ozdób świątecznych, co się przyda?

  • Farby, kolory wydzielałam pojedynczo, co by nie uzyskać choinki w kolorze kupy:)
  • Styropianowe ozdoby
  • Szpilki
  • Cekiny
  • Brokat sypki w różnych kolorach
  • Drucikowe kolorowe, włochate,  patyczki
  • Gąbki do malowania

Choinka została przygotowana przez Maksia, gwiazda, która jest „w kolorach Elzy” przez Kasię. W ozdabianiu kul dzielnie pomagała córeńka, ale jednak sporą część pracy wykonałam ja, bo konieczne było wbijanie szpilek.

Przygotowanie ozdób świątecznych

Przygotowanie ozdób świątecznych

Przygotowanie ozdób świątecznych

 

Efekty naszych prac.

Przygotowanie ozdób świątecznychPrzygotowanie ozdób świątecznych

Przygotowanie ozdób świątecznych

Przygotowanie ozdób świątecznych

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *