Centrum Edukacji Ekologicznej – Łazienki Królewskie z dzieckiem

Łazienki Królewskie są piękne o każdej porze roku. Jakiś czas temu Ani zabrała Was na jesienny spacer. Dziś z Natalą pojechałyśmy szukać tam wiosny. A przy okazji odwiedziłyśmy Centrum Edukacji Ekologicznej.

Centrum Edukacji Ekologiczne powstało w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To wyjątkowa przestrzeń do zabawy, nauki, przyrodniczych badań i obserwacji  oraz po prostu – do bycia razem. Centrum mieści się w budynku Nowej Palmiarni. Najłatwiej się tu dostać wejściem od strony ulicy Szwoleżerów. Na stronie Łazienek Królewskich znajduje się mapa parku, która pomoże Wam trafić na miejsce. W okresie jesienno-zimowym Centrum jest otwarte jedynie dwa razy w tygodniu – we wtorki i czwartki między 16 a 18. Ale uwierzcie mi, że warto raz zrobić sobie wagary od codziennych obowiązków, aby odwiedzić to miejsce.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

 

Centrum Edukacji Ekologicznej – co znajdziecie na miejscu

Budynek Nowej Palmiarni to idealne miejsce dla dzieci w każdym wieku. Razem z nami bawiły się tu dzieci nastoletnie i kilkumiesięczne niemowlęta. W środku jest bardzo ciepło. Cały budynek jest przeszklony, więc dodatkowo cieszy wpadające popołudniowe słońce. Jeśli planujecie się tam wybrać sprawdźcie godziny otwarcia na stronie Łazienek. Na miejscu jest szatnia, toaleta przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jest też przewijak.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Tuż obok wejścia znajdziecie dwie ogromne huśtawki wykonane z bazaltowej skały wulkanicznej. Spokojnie usiądziecie na nich ze swoimi maluchami i możecie tu wspólnie poczytać książki, które znajdują się w biblioteczce tuż obok. Oprócz mnóstwa ciekawych książek przyrodniczych dla małych i dużych, są tu piękne układanki od Stuka Puka. Spróbujcie ułożyć tę z pszczołami – mnie wersja 7 elementowa pokonała, ale jeśli Wam się uda to pochwalcie się rozwiązaniem. Są zestawy edukacyjne z liśćmi i szyszkami, tropami zwierząt.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

W dalszej części są dwa stoły, przy których możecie porozmawiać i pobawić się z edukatorami centrum, skorzystać z mikroskopu, obejrzeć ptasie gniazda, pióra. Na końcu sali znajduje się przestrzeń relaksacyjna wyłożona sztuczną trawą, pełna puf w kształcie drewnianych kłód, tekturowymi bujakami. Jest tu też drzewo, na którym siedzą bardzo realistyczne figury ptaków, które możecie spotkać podczas spaceru po parku.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

 

 

2 thoughts on “Centrum Edukacji Ekologicznej – Łazienki Królewskie z dzieckiem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *