Borys – niedźwiedź w sweterku, czyli strasznie fajnie zabawki od Buu

O strasznie fajnych zabawkach od Buu pierwszy raz usłyszałam, kiedy szukałam układanki lewopółkulowej dla Natalki. Jako pierwsza zauroczyła mnie Mega układanka. A niedawno zamieszkał z nami Borys – niedźwiedź w sweterku.

W ofercie Buu – Strasznie Fajne Zabawki znajduje się zaledwie kilka zabawek. Każda z nich, od początku do końca, wykonana jest w Polsce. Do produkcji Buu używa tylko naturalnych, ekologicznych materiałów: drewno, papier. Zabawki są estetycznie wykonane i oparte na ciekawym, niebanalnym pomyśle. Zabawki od Buu nie należą do najtańszych, ale jeśli szukacie pomysłu na wyjątkowy, niepowtarzalny prezent będą idealne.

Borys – niedźwiedź w sweterku – kim jest?

Borys – niedźwiedź w sweterku to miś, który uwielbia się przebierać. Mieszka w bawełnianym worku. W środku oprócz drewnianego niedźwiedzia Borysa znajdują się 72 żetony w 3 wielkościach i 6 kolorach. Jest także kartonowa szafa, a w niej kilkadziesiąt wzorów sweterków i kilka pustych kart do wykonania samodzielnego projektu. Karty są wykonane z grubszego papieru, więc jeśli bawicie się z maluchami trzeba być ostrożnym, bo Natala zaraz po odpakowaniu próbowała je zgnieść ;). Można je też zalaminować, wtedy z pewnością posłużą dłużej.

Mamocorobimy

Wszystkie drewniane elementy są idealnie oszlifowane, pomalowane na piękne, żywe kolory. Niedźwiedź zdecydowanie zachęca do zabawy. Mnie oczarowała kartonowa szafa.

Mamocorobimy

Jedyny minus to rozmiar kart. Kasia ogarnęła je bez problemu, ale maluchy potrzebowały wsparcia, bo wzór na kartach był dla nich mało czytelny.

mamocorobimy.pl

Borys – niedźwiedź w sweterku – jak się bawić?

Na deseczce z niedźwiedziem Borysem znajduje się 12 otworów w 3 wielkościach. W podstawowej wersji zabawy zadaniem dziecka jest ułożenie żetonów w odpowiednich otworach zgodnie ze wzorem na karcie. Układanie niewielkich żetonów jest doskonałym treningiem dla małej motoryki. Zabawa ta świetnie stymuluje lewa półkule mózgu, ćwiczy spostrzegawczość i koncentrację.

Starszym dzieciom można utrudnić zadanie i poprosić, aby dokładnie przyjrzały się wzorowi na sweterku, a następnie ułożyły go z pamięci. Kolejny krok to samodzielne sprawdzenie poprawności wykonania zadania. Dzięki tej zabawie dodatkowo ćwiczymy pamięć.

Kolejny wariant to układanie lustrzanego odbicia. Jedna osoba układa wzór po jednej stronie sweterka, a druga tworzy lustrzane odbicie na drugiej połowie.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Poniżej znajdziecie inne pomysły na prezenty dla dzieciaków:

Kapitan Nauka – nasze ulubione planszówki + PREZENT

Kapitan Nauka – pomysły na prezent do 25 zł

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *