Baseny Kora

Tego lata słońce nas rozpieszcza. Szukając sposobu na przetrwanie upałów dotarliśmy na odkryte baseny Kora, na warszawskim Gocławiu. 

Baseny Kora mieszczą się przy ul. Wał Miedzeszyński 345 (okolice mostu Siekierkowskiego). Nie wiem czemu tak późno tu zawitałam z dzieciakami, ale szybko nadrobimy.

Baseny Kora – jak to wygląda?

Baseny są otwarte w sezonie letnim codziennie od 10:00 – 20:00, w zależności od pogody. My wybraliśmy się w piątek na otwarcie i nie byliśmy pierwsi. Za bilet normalny trzeba będzie zapłacić 20zł, ulgowy- 10zł, a dzieci do dwóch lat wchodzą bezpłatnie. Wejściówki są ważne przez cały dzień z możliwością wyjścia poza teren obiektu i powrotu. Na miejscu można wypożyczyć leżaki od 2 do 5zł. Przy kasie wywieszone są aktualne badania sanepidu, a na terenie obiektu obecni są ratownicy WOPR.

Baseny Kora
mamocorobimy.pl

Obiekt składa się z trzech basenów. Pierwszy, który dla mnie był największym zaskoczeniem  to naprawdę spory brodzik, z wodą do kostek, w którym swobodnie mogą przebywać rodzice z jeszcze raczkującymi dziećmi. Woda szybko się w nim nagrzewa, co z pewnością jest atutem. Mój synu nie mógł przejść obojętnie obok tak wielkiej kałuży, więc zaczął biegać po brodziku i niestety zaliczył upadek (nie on jeden) – rozwiązaniem problemu śliskiej nawierzchni byłyby buty kąpielowe;).

Baseny Kora
mamocorobimy.pl

W drugim basenie woda mojej czteroletniej Kasi sięgała do pasa, a i dwuletni Maksio swobodnie chodził bez kółka. Jest też tu spora zjeżdżalnia z podwójnym ślizgiem, do której prowadzą betonowe schody.

Baseny Kora
mamocorobimy.pl
Baseny kora
mamocorobimy.pl

Trzeci basen jest przeznaczony dla osób, które już potrafią pływać.

Baseny Kora
mamocorobimy.pl

Największą atrakcją, która czeka na odwiedzających baseny Kora jest kąpiel w pianie codziennie około godziny 14:00 (w zależności od frekwencji).

Baseny kora
Baseny Kora

Miedzy godziną 10 a 11 nie było problemu ze znalezieniem wolnego miejsca do rozłożenia koca czy leżaka ale później przestrzeń zaczęła się wypełniać. Można znaleźć miejsce w cieniu pod drzewami lub z drugiej strony przy basenie, ale wtedy warto zabrać ze sobą parasol chroniący od słońca. My znaleźliśmy miejsca na trybunach zaraz przy basenie.

Baseny Kora
mamocorobimy.pl

Baseny Kora, to również bar, boiska do gry w piłkę i miejsce na ognisko. Na terenie obiektu odbywa się mnóstwo imprez. My na baseny Kora wracamy w przyszłym tygodniu:)

Baseny Kora
mamocorobimy.pl
Baseny Kora
mamocorobimy.pl
Baseny kora
mamocorobimy.pl

Jeśli szukasz sprawdzonych miejsc na spędzenie czasu z dzieckiem nad wodą, może Cię to zainteresuje.

Prze-wodnik – wodny przewodnik po Warszawie i okolicach

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *