Arturówek – las, kąpielisko i wodny plac zabaw, czyli pomysł na udany weekend

Arturówek to kompleks rekreacyjny położony w środku Lasu Łagiewnickiego. Co prawda to kawałek drogi, ale biorąc pod uwagę korki nad Zalewem Zegrzyńskim, może się się okazać, że do Łodzi dojedziecie szybciej. I na pewno nie będziecie żałować.

Arturówek to miejsce, które odwiedziliśmy przypadkiem, wracając z wakacji. Droga już nam się dłużyła. Natalka była mocno znudzona, a dzień był wyjątkowo piękny i ciepły. Szkoda go było marnować w samochodzie. Szukaliśmy miejsca na przerwę w podróży. Nie chcieliśmy wjeżdżać do centrum Łodzi, szukaliśmy czegoś w blisko trasy. Udało nam się znaleźć wodny plac zabaw na obrzeżach miasta. Zdjęcia wyglądały zachęcająco. Na miejscu okazało się, że jest tu zdecydowanie więcej atrakcji niż kilka fontann. To doskonały pomysł na przerwę w podróży, jeśli wracacie przez Łódź do Warszawy. Ale także sposób na fajny weekend. Droga z Białołęki zajęła nam około 1,5 godziny.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Arturówek – wodny plac zabaw

Wodny plac zabaw został zbudowany kilka lat temu. Podłoże wyłożone jest miękkim tartanem. Jak dla mnie najbezpieczniejsza powierzchnia w tego typu obiektach. Po pierwsze nie sposób się na nim poślizgnąć, po drugie doskonale amortyzuje upadki. Na dnie zbiera się woda, tworzą się kałuże, co jest dodatkową atrakcją. Na wodnym placu zabaw jest kilkanaście różnych fontann, mniejszych i większych. Jest pięknie i kolorowo. Wokoło są ławki dla rodziców, część z nich jest zadaszona. Na miejscu jest przebieralnia, a także dwie toalety z przewijakiem. Na teren placu zabaw wchodzi się boso, przed wejściem należy opłukać stopy (tak jak na basenach). Obiekt jest bezpłatny.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

Arturówek  – co jeszcze tam znajdziecie

Tuż obok wodnego placu zabaw są dwie siłownie plenerowe. Kawałek dalej spory, zacieniony plac zabaw. Po drugiej stronie jeziora jest duże, strzeżone kąpielisko i piaszczysta plaża. Na terenie kompleksu można wypożyczyć sprzęt do pływania. Są tu ośrodki wypoczynkowe, park linowy, miejsca, gdzie można coś zjeść, budki z lodami, goframi. Las Łagiewnicki to pełen jest ścieżek spacerowych. Niestety nie mieliśmy okazji na dłuższy spacer, bo w z Łodzi wygoniła nas burza, ale jest to miejsce, do którego z przyjemnością wrócimy.

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

mamocorobimy.pl

 

O innych atrakcjach w Łodzi przeczytacie tutaj:

SEMAFOR muzeum animacji w Łodzi

A tu znajdziecie polecane przez nas kąpieliska w Warszawie i okolicy:

Prze-wodnik – wodny przewodnik po Warszawie i okolicach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *