Ale SZOPKA

Szopka Bożonarodzeniowa w tym roku była robiona przez nas po raz pierwszy. Wydaje mi się, że dopiero teraz moje dzieci dorosły do tego, żeby przykleić coś do czegoś, a nie siebie do czegoś.

Choć pierwotnie szopka miała być zrobiona z patyczków po lodach, które były przekładane z miejsca na miejsce od wakacji, kiedy to Kasia jako znany lodożerca wynegocjowała od Pani sklepowej w Białkach (pod Tłuszczem) torebkę patyczków. Moja Córka jest świetną negocjatorką i zbieraczką rzeczy pozornie niepotrzebnych, ale doskonale wie gdzie wtyka swoje skarby. Niestety tym razem zniknęły, albo za sprawą czarnej dziury, która pożera skarpetki, albo taty, który robił generalne porządki, u księżniczki w pokoju.

No cóż, patyczków nie ma, a szopka obiecana, więc trzeba było się przejść do apteki po szpatułki.

Szpatułki, jako świetna zabawka

Jak tylko moje dzieci zobaczyły pudełko z drewnianymi patyczkami – oszalały. Maksio sprawdzał jak daleko jest w stanie nimi rzucać i gdzie one się wcisną, a Kasia zaczęła z nich budować płaskie konstrukcje. Zaczęła od domku, poprzez labirynt, aż doszła do ludzika. Sprawiła mi tym wiele radości, bo sama to wymyśliła, zrealizowała i zaangażowała do zabawy brata i tatę.

Szopka

Jak powstała nasza szopka

Do pracy wykorzystaliśmy:

* małe tekturowe pudełko

* jedną grubszą kartkę a4 (u nas okładka bloku)

* klej introligatorski (u nas magic)

* sianko

* szpatułki

Przygotowanie jest dziecinnie proste. Z kartki a4 uformowałam trójkątny dach, w taki sposób żeby jego boki można było przykleić do ścian pudełka. Szpatułki przyklejalismy na kartce rozłożonej na płasko, następnie przymocowaliśmy do pudełka, w którym wcześniej wycięłam otwór. Zostało już tylko pokrycie całego pudełka szpatułkami i gotowe.

Sami oceńcie, czy było warto?

Ozdoby świąteczne przygotowane, o czym pisałam tutaj, szopka gotowa. Pozostało już tylko czekanie na pierwszą gwiazdkę.

Radosnych Świąt!

Szopka

Szopka

Szopka Bożonarodzeniowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *